Archiv za měsíc duben 2014

Zase kámoši.

Zase kámoši.

Uvidíme, na jak dlouho:-)

pondělí 21. dubna až 30. dubna 2014

pondělí 21. dubna až 30. dubna 2014

Mít neschopenku je paráda. Nepopsatelná! Zavření do stáje nakonec nebyla až taková hrůza...

sobota 19. dubna a neděle 20. dubna 2014

sobota 19. dubna a neděle 20. dubna 2014

Tak mám zajištěnou neschopenku. A jako fakt hustou, sám bych to do sebe neřekl. A jestli si někdo myslí, že příští víkend přehopsám s Kibickou pidi parkur, tak si mohou být stoprocentně jisti, že nepřehopsám!

pátek 18. dubna 2014

pátek 18. dubna 2014

Pořád mají prázdniny, dětičky, takže i dnes mne okupovaly ony, nikoliv služka. A jak už to bývá, počasí se předvedlo v celé své kráse, protože kdy jindy by mělo začít lít jako z konve, než tehdy, když je naplánované skákání!

čtvrtek 17. dubna 2014

čtvrtek 17. dubna 2014

Velikonoční prázdniny mi zajistily ježdění pod dětmi. A to se počítá, protože pod dětmi se tolik nenadřete. Dětičky se jezdit teprve učí, takže prioritní je, aby se udržely v sedle, a na nějaké trapné přilnutí a shromažďování a další kraviny se ohledy neberou, takže si můžu vyšlapovat zvesela a neméně zvesela se prát s gogem.

středa 16. dubna 2014

středa 16. dubna 2014

Kibicka. Přijela a tentokrát se ke mně měla, jakože snad i skoro víc než k Verunce (Verunka je totiž top tank, pro Kibicku). Uplácela mě, což samo o sobě bylo krajně podezřelé, a asi mi mělo samovolně dojít, že se na mě chystá něco fakt ohavného.

úterý 15. dubna 2014

úterý 15. dubna 2014

Chyba v Matrixu. Tedy v případě služky, protože pokaždé, když si pro mě přijde a má v plánu jít mě týrat pod sedlem, nepřestává zdůrazňovat, že má furt ještě bolavé to žebro. Jako kdybych já za to mohl! A přitom řešení této ošemetné situace je tak jednoduché! Bohatě by stačilo přestat jezdit, přece, a měli bychom svatý klid oba dva. Ale ona ne...

pondělí 14. dubna 2014

pondělí 14. dubna 2014

Paráda. Rád bych tímto poděkoval služčině bílé krávě (abyste byli v obraze, jde o její auto), která se rozhodla bojkotovat brzdění, což mi právě dnes zaručilo sladké nic nedělání. Tedy ne, že by se služka nesnažila, protože už mě měla přivedeného do stáje a dokonce už mi cpala na záda sedlo, ale pohled na hodiny, jejichž ručičky se kvapem blížily k šestnácté odpolední, ji nakonec přesvědčil.

sobota 12. dubna a neděle 13. dubna 2014

sobota 12. dubna a neděle 13. dubna 2014

Víkend. Jeden by očekával, že víkend je záležitost volna a nicnedělání, ale opak je pravdou. Kde jsou doby, kdy se zahlásilo „doma s rodinou!“ a váleli jsme si šunky naprosto všichni. Doba je holt zlá.

pátek 11. dubna 2014

pátek 11. dubna 2014

Kibicka, přijela. V hloubi své bílé duše jsem doufal, že přijela ze stejného důvodu jako minule, a to mě osedlat a vrátit mě zpátky ke Skipovi a Jackovi. Protože co si budeme povídat, tam jsem nemusel pracovat a to tak že vůbec ani trošku, když jsem služku vídával sporadicky. Bohužel zázrak se nekonal.

čtvrtek 10. dubna 2014

čtvrtek 10. dubna 2014

Stádoví kolegové jasně stojí při mně. Pokud mě zrovna nebijí, tak mi fandí a napomáhají se služkou regulérně vydrbat, když už ne materiálně, tak alespoň časově. Třeba dneska kolegiálně drželi basu, když po nich služka chtěla, aby šli domů, jakože už navečer. Nešli! Jistě chápali, že čím více ji zdrží, tím dříve padne tma, čímž zkrátí mně práci pod sedlem. A to se počítá!

středa 9. dubna 2014

středa 9. dubna 2014

Sebrali mi hnědou Kabelku, ze skupiny, což není fér. Že prý když budeme sami s Melem, tak že mě Mel nebude honit, což sice pravda je, ale zase na úkor faktu, že mou hnědou Kabelku teď vídávám pouze z dálky a to není ono.

úterý 8. dubna 2014

úterý 8. dubna 2014

Zrada. Že to ten Láďa služce žere, ta její divadla! Řeč je Láďovi, který jezdí s traktorem, protože tady se každý druhý chlap jmenuje Láďa, a tenhle konkrétní Láďa před služkou nerozvážně pronesl, že bude stříhat ovce, tedy že vlastní strojek. A co asi tak udělala služka? Tušíte?

pondělí 7. dubna 2014

pondělí 7. dubna 2014

Mel to dneska zkusil a jako docela hustě. Samozřejmě jsem si plně vědom skutečnosti, že Melův útok nebyl tak úplně směrovaný na služku. Služky si ani nevšimnul, když po práci přišla k nám na pastvinu, ale když pak zamířila za mnou, tak teprve vzal situaci do vlastní režie. Svým způsobem ho chápu, protože riziko, že služka má u sebe něco dobrého a dostanu to pouze a jen já, bylo už samo o sobě značné.

neděle 6. dubna 2014

neděle 6. dubna 2014

V neděli se nedělá. Ještě kdyby se to nevztahovalo jen na služku, protože já pod sedlo trapně musel!

sobota 5. dubna 2014

sobota 5. dubna 2014

Závody. Znáte to, když se jede na závody, jakože chaos, panika, stres, zaplétání hřívy, přepravní kamaše. Samé fuj záležitosti, ze kterých pramení odjezd někam pryč, kde zcela určitě nehrozí, že vás pustí na půl dne na pastvinu a nikdo si vás nebude všímat, přestože přesně o tenhle model stojíme nejvíce.

pátek 4. dubna 2014

pátek 4. dubna 2014

Mám novou lásku. Říkají jí hnědá Kabelka a bije mě naprosto stejně, jako veškeré mé lásky, které jsem kdy měl.

čtvrtek 3. dubna 2014

čtvrtek 3. dubna 2014

Ráno krmila služka. Přišla k mému boxu a místo, aby obsah mého kýble vysypala do žlabu, mi ukazovala puchýř na vnitřní straně prstu. Měla u toho poměrně sáhodlouhý výklad, zatímco já visel pohledem na kýblu, protože všichni okolo už ŽRALI a já furt nic.

středa 2. dubna 2014

středa 2. dubna 2014

Něco je špatně. Resp. skoro všechno je špatně. A já tak doufal...

úterý 1. dubna 2014

úterý 1. dubna 2014

Služka usoudila, že všeho toho týrání už bylo dost a že by vůbec nebylo od věci se k nám, chudáčkům koníčkům!, začít chovat ohleduplně a hlavně empaticky. A že na důkaz svého zcela nového a převratného smýšlení spálí sedlo, podsedlovky věnuje na charitu...