Archiv za měsíc listopad 2015

pondělí 30. listopadu 2015

pondělí 30. listopadu 2015

Liják budiž pochválen. Neb hlavně díky němu bude mít služka naprosto perfektní kondičku, měla by mu poděkovat. A také vichřici, která celou noc intenzivně dřela, aby s tou těžkou silážní plachtou pohnula aspoň o kousek, a podařilo se jim to: do tří balíků pršelo až do rána! Plachta je borec, fakt že jo. Málokdo si dovolí služce takhle oponovat, spolupráce s vichrem výborná.

neděle 29. listopadu 2015

neděle 29. listopadu 2015

Dnes s diskotékou, na pastvině. Na náměstí totiž začínala každoroční párty, jakože slavnostní rozsvícení vánočního stromu a zahájení adventu. Netuším, co je advent, ale hudba k tomu hraje pokaždé zajímavá, když jsou dobré povětrnostní podmínky, je většina melodií a veselého zpívání slyšet.

sobota 28. listopadu 2015

sobota 28. listopadu 2015

Počasí je nějaké nerozhodné. Ale jako vypadá to roztomile, když je modrá obloha, sluníčko to do nás pere ze všech sil a do toho všeho hustě chumelí. Naštěstí tahle demo verze aprílového dne netrvala dlouho, protože služka by byla schopna přiběhnout a jít v tom jezdit jen proto, aby měla zajímavé fotky. Protože jakmile jde o fotky, jde stranou i zdravý rozum, a to nebývá dobré.

pátek 27. listopadu 2015

pátek 27. listopadu 2015

Zrada. Všechno jsem totiž slyšel! Jako jak že se půjde až dozadu a že tam bude borec Amík cválat? A co já, já nic? Jsem snad vosk?

čtvrtek 26. listopadu 2015

čtvrtek 26. listopadu 2015

Konec dovolené. Ach jo. A tak to vypadalo nadějně…

středa 25. listopadu 2015

středa 25. listopadu 2015

Vyměkl jsem. Tedy co se týče té nové minerální kostky, aby bylo jasno, protože celkově žádné máslo fakt nejsem, jsem tak nějak kompaktně fungující. Ale prostě ta nová kostka lizu, ta mi tedy nesedla, to nepopírám. A přitom služka moc dobře ví, že nesnáším jakékoliv změny či zásahy do soukromí, tudíž mi má bílá hlava opravdu nebere, kde se v ní vzala ta opovážlivost koupit jiný typ lizu, než jaký jsme byli doteď zvyklí.

úterý 24. listopadu 2015

úterý 24. listopadu 2015

Volno. Chápete to? Už šestý den jsme neměli sedla. Teoreticky bychom měli být frustrovaní, ale nějak se nám tohoto pocitu nedostává, byť se v nás služka slovně pokoušela podobné pocity vyvolat.

pondělí 23. listopadu 2015

pondělí 23. listopadu 2015

Já bych to tedy s tím sněhem zas tak nepřeháněl. Protože já moc dobře slyšel, jak holčičky jásají, a to není dobré už jen z podstaty věci samotné. Zimní radovánky v závějích… No ještě to tak. Brrrr…

neděle 22. listopadu 2015

neděle 22. listopadu 2015

Nevím, jak to služka dělá, ale fakt navečer začalo sněžit. Naprosto upřímně, děsí mě to. Myslím jako celkově. Protože jenom čert ví, co její milost služka předpoví příště…

sobota 21. listopadu 2015

sobota 21. listopadu 2015

Na pastvinu s námi ráno klusala služka. Tedy že by z ní vyzařovalo nadšení, se opravdu říct nedá, ale to přece není náš problém, že musela vstát brzy a honem s námi ven. Naopak by měla být ráda, že její život má předem daný smysl! A také pevný řád, protože co je víc než péče o chudáčky koníčky?

pátek 20. listopadu 2015

pátek 20. listopadu 2015

Období dešťů a větrů skončilo dnes kolem 18. hodiny odpolední (večerní), tedy zhruba deset minut poté, co služka přivezla naimpregnované deky. Počasí je prostě nejvíc nevtipnější, bravo!

čtvrtek 19. listopadu 2015

čtvrtek 19. listopadu 2015

Poštvali na nás kováře. Jako pravdou je, že služka už ho nahání delší dobu, řádově několik týdnů, a nějak se jim nepodařilo se termínově sejít, ale mně osobně to nevadí. Na podzim kopyta odrůstají pomaleji a hlavně bytostně nesnáším, když mi někdo cizí sahá na moje chudinky nožičky. Vlastně to nesnáším i od necizích: prostě jsou to MOJE nožičky a nikomu do nich nic není.

středa 18. listopadu 2015

středa 18. listopadu 2015

Fakt adrenalin, dneska. Jakože nejvyšší stupeň! Ale ne pro nás, protože jestli z toho stáda kámošek kraviček, co se kolem pohybovalo, někdo stresoval, tak my rozhodně ne. Služka však ano. Akorát že ona stresuje ze všeho, blbka. A že prý se bojí o nás, abychom se prý nepolekali a neshodili děti a neutíkali do města, kde nás srazí auto, ve kterém bude rodina s dětmi, z nichž nikdo nepřežije. Může mi někdo soudný vysvětlit, proč bychom něco takového dělali?

úterý 17. listopadu 2015

úterý 17. listopadu 2015

Státní svátek hodlala služka oslavovat u nás na pastvině, říkala to holčičkám někdy minulý týden, když přišla řeč na letošní čarodějnice, které kvůli její práci nevyšly. A že když tedy nebyly čarodějnice, že si klidně můžeme oslavit 17. listopad, jakože vatra, buřty a pár úprav pastviny. Prostě brigáda s občerstvením, proč nenazvat věci pravým jménem?

pondělí 16. listopadu 2015

pondělí 16. listopadu 2015

Jediným, kdo neměl tušení, že holčičky mají prázdniny, byla jak jinak než služka. A přitom jí to říkaly, že budou mít volno, osobně jsem to slyšel! Bohužel došlo k fatální chybě v systému, neboť Anetka se neprozřetelně ozvala, jestli se půjde jezdit, a po služčině pobavené odpovědi „A jak to chcete stihnout, když vám škola končí ve tři?“ vyrukovala se skutečností, že mají ty prázdniny, přece. Sakra!

neděle 15. listopadu 2015

neděle 15. listopadu 2015

Volno. Chápete… Žádné sedlo, žádná uzdečka, žádné dítě na zádech. Žádné hřbílko, snažící se vás potupně a zaživa zabít!

sobota 14. listopadu 2015

sobota 14. listopadu 2015

Tak skoro to klaplo. Počasí naprosto geniálně vyrukovalo s přeháňkou přesně ve chvíli, kdy služka dorazila do stáje. A bylo to dost vtipné, protože měla půl hodiny zpoždění, a de facto jen díky němu jsme nezmokli, protože kdyby bývala přišla, jak přijít měla, vyšla by ta sprcha naprosto přesně na dobu „jsme co nejdále od stáje a tudíž zmokneme echt“.

pátek 13. listopadu 2015

pátek 13. listopadu 2015

Nejhezčí služka je žádná služka. Jako třeba dnes!

čtvrtek 12. listopadu 2015

čtvrtek 12. listopadu 2015

Jménem našeho týmu bych rád poděkoval paní celebritě, která naprosto výborně snížila množství dnešní jízdárenské buzerace, minimálně na polovinu. Vysvětlím níže.

středa 11. listopadu 2015

středa 11. listopadu 2015

Svatý Martin. Žádný si pro mě nepřišel, což je jenom dobře. Ona sice služka pronesla nějakou poznámku, ve smyslu, že bych se radovat neměl, protože čert si pro mě může přijít kdykoliv, ale jsem si jist, že kecala. Ona vůbec ráda kecá, protože je snad nad slunce jasné, že žádný čert si pro bílého koníka nepřijde, protože čerti bílé koníky nechtějí!

úterý 10. listopadu 2015

úterý 10. listopadu 2015

Období větrů pokračuje. V praxi to vypadá tak, že všechno lítá, nezávisle na peří, a nejvíc lítá služčina anarchistická plachta. Docela se nadřela, než poshazovala většinu pneumatik, které se opět rebelsky skutálely ze stráně, aby si služka mohla zopakovat horolezectví, a ve finále celá ta snaha byla k ničemu, protože služka navečer přitáhla další pneumatiky a zkusila plachtu přikurtovat ještě důsledněji než předtím. Myslím, že i plachty mohou mít těžký život.

pondělí 9. listopadu 2015

pondělí 9. listopadu 2015

A pak že my jsme poserové! Cha-cha! Kdo se dneska vyděsil té umělohmotné pásky, když se začala kvůli vichřici třepotat? My to nebyli.

neděle 8. listopadu 2015

neděle 8. listopadu 2015

První jarní den, asi. Nebo nevím, jak jinak vysvětlit, že venku pípají ptáčkové, kvetou pampelišky a že služka přišla bez punčocháčů, což v listopadu opravdu není normální. Aby to nakonec nebyl důkaz jejího zhrouceného duševního zdraví, to by se nám před zimou úplně nehodilo, protože čert ví, jakou pohromu by na nás povolala místo sebe.

sobota 7. listopadu 2015

sobota 7. listopadu 2015

Poslouchat půl dne přednášku o rozebrané žrací bedně je fakt příšerná záležitost. Místo aby služka byla ráda, že má tu pitomou bednu rozdělenou na čtyři souvislé části, které pouze stačí pospojovat, tak 3 hodiny remcá o zbytečné práci, promrhaném čase a vlastní dobrotě, kterou prý my dva zneužíváme.

pátek 6. listopadu 2015

pátek 6. listopadu 2015

Jak jako že nejvíc pozornosti sklidí pejsek? Notabene toulavý? V čem je zajímavější než kukuč bílého koníka?

čtvrtek 5. listopadu 2015

čtvrtek 5. listopadu 2015

Tak jsem se toho úkolu zhostil já, protože jsem profesionál. Myslím toho vzniklého ze včerejší polemiky, týkající se množství dětí, které opustilo ne úplně dobrovolně sedlo. Protože Terce to určitě bylo strašně líto, že neměla co vyprávět! Protože letecký den s Květy je přece jasným ukazatelem vyježděnosti, protože kdo nepadá, ten nejezdí.

středa 4. listopadu 2015

středa 4. listopadu 2015

Rozebrali jsme žrací bedýnku. Tedy vlastně ne tak úplně, ona se totiž tak nějak spíš asi rozebrala sama. Jako my dva jsme v tom figurovali, to víceméně připouštím, ale tak jako nepřímo. Přece nemůžeme za to, že žrací bedýnka byla nacpaná senem a tím pádem místo aby elegantně uhnula, tak se rozsypala na čtyři díly.

úterý 3. listopadu 2015

úterý 3. listopadu 2015

Největší borec Amík si rozbil hlavu. Jako nic drastického se nestalo, jde o malý šlic, ale poměrně vtipná byla situace, v rámci které k tomu došlo. A může za to mráz (mráz s malým, jak by dodala služka), protože již druhým dnem míváme ráno v nádobách na vodu led. A led má takovou pitomou vlastnost, a to že chrastí. A blbku služku nenapadlo nic lepšího než led shromáždit do jednoho kýble, a protože kbelík vypadal lákavě, jal se jej největší borec ve vesmíru prozkoumat.

pondělí 2. listopadu 2015

pondělí 2. listopadu 2015

Mám novou geniální fintu, jak ze služky vydobýt jablko ihned, jakože bez těch jejích pitomých obstrukcí typu „jedině za odměnu“ anebo „přece nebudeš somrák, no fuj.“ Naprosto jednoduchý trik!

neděle 1. listopadu 2015

neděle 1. listopadu 2015

Je zlá a naprosto bezcitná. Kdo jiný než moje trapná služka by odolal dětskému škemrání, že chtějí jít zase jezdit na pastvinu?