Archiv za měsíc prosinec 2015

Kompletní FOTOgalerie 2015

Kompletní FOTOgalerie 2015

Odkazy na fotogalerie jednotlivých měsíců roku 2015.

PF 2016

PF 2016

Vše podstatné již bylo mnohokrát napsáno. Ať se daří a všem fanouškům Deníčku chudáčka koníčka děkujeme za přízeň! :-)

čtvrtek 31. prosince 2015

čtvrtek 31. prosince 2015

Proč se musí pod sedlo i poslední den v roce, můj bílý mozek nebere. Notabene když mrzne, až praští, takže jestli si služka myslela, že na té jinak krásně do slunečna ojíněné louce půjde něco dělat, myslela si to špatně. A tak s námi hodinovou vycházku absolvovala po svých, a ani moc neprudila, s těmi jejími patami a lokty u těla a přilnutím a uvolňováním a tak, dneska se k nám všem chovala docela slušně.

momentky ze Štědrého dne

momentky ze Štědrého dne

Pěkně jsme se všichni sešli :-)

čtvrtek 24. prosince 2015

čtvrtek 24. prosince 2015

Služce by se měla preventivně vygumovat paměť. Protože jinak by se jí nestávalo, že se jí v mozku vyloupne nějaká ultra pravěká vzpomínka, jak s mým předchůdcem Bobánkem chodívali na zdejší vánoční akci, kdy se obyvatelé města přesunou k loděnici a rozdělí se na dvě party, kdy jedna dobrovolně naskáče do řeky (otužilci) a druhá na ně s kelímkem svařáku ve zkřehlých rukách zírá (popíječi).

čtvrtek 10. prosince 2015

čtvrtek 10. prosince 2015

Vzácná návštěva si to dnes přihasila. Ale od práce chudáčky koníčky ani sama Iva nezachránila!

neděle 6. prosince 2015

neděle 6. prosince 2015

Stává se i v lepších rodinách! :-)

sobota 5. prosince 2015

sobota 5. prosince 2015

Jistá věc se mojí služce upřít nedá, a to způsob, jakým si umí činnosti naplánovat. Takže máte-li od samého rána naprosto božské počasí, které přímo volá o zdokumentování na fotkách, protože je nádherně slunečno, můžete si být jisti, že jakmile služka přiběhne do stáje, sluníčko se zdekuje. A bude zase pod mrakem.

pátek 4. prosince 2015

pátek 4. prosince 2015

Služka si na dnešní odpoledne naplánovala vánoční nákupy, na které nakonec nevyrazila. A hádejte, proč! A kdo hádá, že kvůli mně, hádá správně, i když já jsem v tom naprosto nevinně.

čtvrtek 3. prosince 2015

čtvrtek 3. prosince 2015

Musím si nozdry lépe vycvičit. Půl dne jsem tu jednu přemlouval, aby pustila aspoň jednu kapičku krve, ale nepochodil jsem. A přitom by stačilo tak málo, protože služka se mi do nosní díry dívá ještě usilovněji než do oka nebo na chudinku nožičku. Zatím si nejsem úplně jist, jestli to bolí středně anebo extrémně, ale během měsíce prosince to patřičně vyhodnotím a poté budu i aplikovat v praxi. Nozdra by určitě měla mít svůj vlastní level bolestivosti, co se týče dívání, tím jsem si naprosto jistý, a to nejen v případě návštěvy veterináře.

středa 2. prosince 2015

středa 2. prosince 2015

Služka je okatě frustrovaná tím, že páchneme jako koně. Resp. že z ní je cítit konina, což je prý nežádoucí. A teď ať mi někdo moudrý a světa znalý vysvětlí, po čem a jak tedy máme být cítit, aby se její milost nemusela cítit trapně, až proběhne sídlištěm a bude za ní zůstávat pachová stopa. To máme smrdět jako kočárkárna? Nebo sklad kartonových krabic?

úterý 1. prosince 2015

úterý 1. prosince 2015

Tedy to vám byla fuška, ta noc ve stáji. Víte jak, musíte se činit! Abyste zvládli z malé kopičky sena vyrobit aspoň půl valníku hnoje. Padly na to skoro všechny noční hodiny, místo odpočinku. To by vážně jeden neřek, jak je náročné být koníkem. Uf.