Archiv za měsíc leden 2016

neděle 31. ledna 2016

neděle 31. ledna 2016

Nevím, nevím, s tím focením… Na jednu stranu chápu, že holčičky, tedy součástky našeho týmu, doslova prahnou po fotografiích se mnou, a nejinak tomu je i v případě největšího borce ve vesmíru Amíka. Oba máme nevyčíslitelnou hodnotu, a to i v pixelech. Ale prostě takhle plýtvat potencionálem, to by se nemělo. Jsme s Amíkem nezpochybnitelné celebrity, a tudíž by se každým obrázkem mělo šetřit!

sobota 30. ledna 2016

sobota 30. ledna 2016

Týden se s týdnem sešel… I usoudil největší borec ve vesmíru, že dnešek je ideálním dnem ku akci „hrajeme si na honěnou“, a tak když holčičky přišly, byl jsem jediným koníkem široko daleko, který měl na hlavě ohlávku (což by se ještě dalo duševně unést) a který se tím pádem nemohl účastnit veselé honičky na pastvině (což se naopak duševně unést nedalo, ale nebylo zbytí).

pátek 29. ledna 2016

pátek 29. ledna 2016

Něco je fakt špatně, protože služka začala jezdit. Jakože na mně! Protože v posledních dvou měsících si své jezdecké choutky vybíjela jen ve Váňově, a tohle její z mrtvých vstání jistojistě nevěstí nic dobrého. Začínám se bát, a ne málo.

čtvrtek 28. ledna 2016

čtvrtek 28. ledna 2016

Něco je špatně. Něco visí ve vzduchu. Něco se chystá, protože Amíkovi dnes Iva se služkou přinesly nové sedlo, jakože drezurní. A že prý to samé, co jsem já nosíval u služky v práci, protože o jiném typu sedla služka poslední dva roky nemluví, což je nechutné.

středa 27. ledna 2016

středa 27. ledna 2016

Sama voják služka v poli, dneska. Prostě odpoledne přišla sama, a když se její postavička vyloupla na obzoru a já se ujistil, že je to ona, odskočili jsme a hurá za ní. Samozřejmě se to neobešlo bez hodinové přednášky o galopech na pastvině, kterou nemálo vtipně zakončila její čudla, která stihla vyhrabat metrovou díru přesně v naší dráze, takže služka pak musela jít vyštrachat rýč, následně vyrýpat hlínu a z díry udělat zpátky nedíru.

úterý 26. ledna 2016

úterý 26. ledna 2016

Takže jabko, dneska. Jako jabko dobrý, ne že ne, ale jedno jabko na dva chudáčky koníčky je poměrně komplikovaná záležitost, notabene pokud se o vás stará někdo typu moje služka. Protože ona trpí chronickým nutkáním všechno dělit mezi nás dva, a to i přes fakt, že největší borec ve vesmíru není její! Jakože v majetku. A že se o něho stará jako o vlastního, to se za klad

pondělí 25. ledna 2016

pondělí 25. ledna 2016

Nejvíc opuštěný chudáček koníček Tak jako dobře, jsem ochoten akceptovat skutečnost, že voda je potřeba. A že je potřeba dostatek vody, když v našem případě činí spotřeba plus minus padesát litrů denně. A to jsme ještě v podprůměru, a jak jinak než díky mně, protože já jsem prý maskovaný velbloud. Což tvrdí služka, ale osobně jsem toho názoru, že pokud bych měl být velbloud, musel bych o tom něco vědět. Sice jsem toho moc nastudovat nestihl, co se týče hrbů, paznehtů a tak, ale hrubou představu mám, takže tuhle pitomost služce nesežeru.

neděle 24. ledna 2016

neděle 24. ledna 2016

Zdálo se mi o mrkvi. Určitě víte, jak vypadá mrkev… Taková oranžová, občas nažloutle, s kouskem zelené natě. Různých velikostí i tvarů, ale chutná vždy stejně. I když… Jak vlastně chutná mrkev?

sobota 23. ledna 2016

sobota 23. ledna 2016

Volno! A volno se musí náležitě oslavit, což jsme splnili. Tedy borec Amík, protože hlavní hvězdou dne byl on. Myslím, že fotografie jsou víc než výmluvné, že není potřeba se blíže rozepisovat.

pátek 22. ledna 2016

pátek 22. ledna 2016

Největší borec ve vesmíru (ano, správně – Amík) usoudil, že když je tedy holčičkám zima a mrznou jim končetiny, tak že jim benevolentně poskytne možnost se zahřát. A že nepůjde chytit, protože je pátek, a v pátek mají všichni Amíkové svátek. A co čert nechtěl, zrovna v den, kdy právě kvůli počasí přišla brzy i služka, aby prý holčičky ve stáji nemrzly moc dlouho. Akorát že holčičky nemrzly, holčičky byly rozpumpované jedna radost, a nešetřily chválou, na adresu Amíka. Že je prý fakt děsně hodnej, nebo tak něco.

čtvrtek 21. ledna 2016

čtvrtek 21. ledna 2016

Mráz přitvrdil. A jako já bych věděl, komu spílat. Kdo jiný by si tohle měl ošéfovat než Frostovi? Co? Služka sice nepřestává denně zdůrazňovat, že její muž je v tom naprosto nevinně, protože on je ten s velkým, zatímco v počasí figuruje ten s malým (řeč je o písmenku M/m, samozřejmě), ale já bych zrovna jí tak úplně nevěřil. Čert ví, v čem všem je schopna figurovat, notabene když i dneska vyhnala chudinky holčičky jezdit!

středa 20. ledna 2016

středa 20. ledna 2016

Spíš sněží, než mrzne, dneska. Ale to určitě kvůli služce, která holčičkám odsouhlasila ježdění, a aby v rámci hodiny nezmrzla, navlíkla se tak, že by pokořila i sněžného muže. V podstatě s námi na louku šla neforemná koule, které nešlo sehnout se pro míček, když ho fena zrovna nejvíc potřebovala házet, a skutečnost, že mrzlo fakt jen sporadicky a že služce tudíž bylo spíš horko než zima, byla enormně vtipná. Tak třeba zítra služka dorazí v plavkách a teploty klesnou pod padesát. Anebo přidá ještě jeden kožich a bude léto, bez hlasitého čekání na březen.

úterý 19. ledna 2016

úterý 19. ledna 2016

Mrzne ještě víc. Ale něco mi říká, že tohle všechno přivolala služka! Zaprvé kvůli jejímu virtuálnímu hašteření, jestli bude či nebude zima, protože letos jsem si se zimní srstí dal fakt záležet a ona mě na nejmenované sociální síti vystavovala coby jasný důkaz, že zima bude. A protože byla častým terčem posměchu, vzhledem ke skoro až letním prosincovým teplotám, nic nepotřebovala víc, než aby zima fakt začala.

pondělí 18. ledna 2016

pondělí 18. ledna 2016

Rosničky nekecaly, udeřily mrazy. Jako první samozřejmě zamrzla voda ve stáji, a jak už to bývá, došlo k ukázkovému komunikačnímu šumu týkajícího se navážky vody. Služka sice požádala o 60 litrů, což je standardní denní dávka, ale majitelka Amíka usoudila, že když jsme tam ráno měli upito jen trošku, že bude stačit plus minus dvacet. Tak trošku se přepočítala, protože jsme během dne téměř všechno vypili, koneckonců jako vždycky.

neděle 17. ledna 2016

neděle 17. ledna 2016

V neděli se nedělá, správně. A já bych tímto klidně podpořil návrh, aby minimálně čtyři dny v týdnu byly nedělí, protože poté by možná šlo s dvounohými diskutovat. Myslím úspěšně, protože s nimi diskutujeme téměř každý den, akorát že bez patřičné odezvy. Třeba nošení vody. Proč ji musíme tahat my, když na stejné množství kanystrů stačí čtyři až pět dvounohých?

sobota 16. ledna 2016

sobota 16. ledna 2016

Služčina manželka dnes slaví kulaté narozeniny, což nám služka nezapomněla asi tak tisíckrát připomenout. Služčinu manželku si pamatuji, to byla právě ona, kdo mi sice přivezl banán, speciálně pro mě koupený, ale která mi ho zapomněla oloupat. A jako banány se slupkou nic moc, a jestli mi nevěříte, klidně to vyzkoušejte.

pátek 15. ledna 2016

pátek 15. ledna 2016

Uběhly čtyři dny a po mém bebíčku ani pes neštěkne, takže příště si rozpárám oko nebo tak něco. Přece sebou nenecháme takhle manipulovat! Byť se sníh docela činí, práce pod sedlem z toho dneska nekápla. Krapet podezřelé to je, ne že ne, ale my jsme zkušení kluci a zachováváme klid za každé situace. Nic nás nerozhází!

čtvrtek 14. ledna 2016

čtvrtek 14. ledna 2016

Tak na tohle fakt neschopenku neuhraji, to není fér. Už jsem docela dlouho neměl bolavou žádnou chudinku nožičku, měl bych se nad tím minimálně hluboce zamyslet. Protože zatímco vloni se celou zimu chodilo především na příjemné a pohodové vycházky, letos na nás služka páchá klusovky a práci na velkém kruhu a tak, a to nevěstí nic dobrého. Plus riziko vyplývající ze sněhu, protože i ten se docela činí, a to aniž by si uvědomoval následky svého počínání...

středa 13. ledna 2016

středa 13. ledna 2016

I přes obří snahu mi to oteklo. Ale naštěstí ne natolik, aby kvůli tomu služka sháněla antibiotika, protože s těmi by určitě přijel veterinář a ti mají ten děsivý zvyk dívat se na chudinky nožičky a to strašně bolí, přece. Takže dobré. Sice se mi smějí, že vypadám jako Iva, když jí trhali zub moudrosti, což není vůbec vtipné, protože Ivu onehdy na ulici zastavila místní policejní hlídka a začala zjišťovat, jestli Iva není obětí domácího násilí. Proč místní policejní hlídky někdy nezastaví nás? Proč se nás, chudáčků koníčků, nevyptávají, jestli nejsme oběťmi domácího násilí? Ani by si nestíhali zapisovat, pánové četníci, a služka by šla okamžitě za katr, za fyzickou tyranii a duševní teror!

úterý 12. ledna 2016

úterý 12. ledna 2016

Rozbili jsme žrací bedýnku. Jakože tu menší. Aby služka měla změnu, protože minule jsme zlomili bok té velké, a jak se to znovu začalo viklat, tak to služka musela celé vytlouct a ukotvit, tentokrát křížem, aby to mělo aspoň trošku delší životnost než obvykle. A jako jsme nuceni uznat, že tentokrát si dala záležet, protože s tou velkou žrací bednou opravdu hýbat nejde, takže nám vlastně ani nic jiného nezbylo, než rozebrat tu menší.

pondělí 11. ledna 2016

pondělí 11. ledna 2016

Asi mám rád pondělky, protože z hlediska odchodu dětí ze školy je pondělí naprosto ideální. Tedy teď, v době zimního času, což bohužel nebude trvat věčně, protože dny se již prodlužují, z čehož služka teče blahem. A rok od roku jsou tyhle její projevy horší a horší, asi radši ani nechci vědět, jak bude své nadšení projevovat za nějakých deset let. Nesnesitelná sama o sobě je dost už teď.

neděle 10. ledna 2016

neděle 10. ledna 2016

Jako dnes o příslovečný chlup. Bílý. Protože služka byla nažhavená, co se týče focení, já ji totiž včera moc dobře slyšel, jak nabádala Anetku, jestli by si nechtěla zaskákat, na sněhu...

sobota 9. ledna 2016

sobota 9. ledna 2016

Návštěvy by především měly přinášet radost nám, a ne jen služce. Je milé, když nás někdo přijede pomuchlat, ale co si budeme povídat, mrkev je mrkev. Povídačky na téma „já jsem tak ráda, že vás vidím, tolik se mi stýská“ ať si návštěvy nechají pro služku, protože my jsme materiálně založeni a nehodláme na tom nic měnit.

pátek 8. ledna 2016

pátek 8. ledna 2016

Holčičky vůbec neumějí žebrat. Tak přece když něco fakt hodně moc chci, tak si musím dát zatraceně záležet, jak u toho vypadám! A vyvinout patřičně výmluvný a všeříkající a usilovný a hluboce intenzivní pohled.

čtvrtek 7. ledna 2016

čtvrtek 7. ledna 2016

Nechutné. Tohle prostě je nechutné. Jako jak první letošní jízdárna hned začátkem ledna? Vím, že život není fér, i že bílí koníkové to mají o chlup těžší než ostatní: ale nic se nemá přehánět. Co bude příště? Mistrovství republiky v únoru?

středa 6. ledna 2016

středa 6. ledna 2016

Sníh vypadá, že to myslí vážně, a to se mi pranic nelíbí. Přece jenom, v každém lidském jedinci sníh zažehuje nesmyslné myšlenkové analýzy, vztahující se ke všemu, k čemu normálně nejsou podmínky. Jako třeba tahání saní nebo lyží, protože já moc dobře vím, že služka ty popruhy na skijöring nevyhodila. Ona tyhle věci úzkostlivě schovává, že třeba někdy ještě k něčemu budou, přestože doby, kdy toužebně a vytrvale očekávala sníh, jsou již nadobro pryč.

úterý 5. ledna 2016

úterý 5. ledna 2016

Radost z volna netrvá bohužel věčně. Lví podíl na tom má určitě sníh, protože nejenže neroztál, ale dokonce ho trošku přibylo. Naštěstí pro nás začalo mrznout dřív než sněžit, takže rozbahněný terén vymrznul také a sněhová nadílka je naštěstí natolik nedostatečná, že o nějakém náročnějším ježdění si dvounozí mohou nechat jen zdát.

pondělí 4. ledna 2016

pondělí 4. ledna 2016

Koncepce letošního roku mě začíná bavit. Třetí den bez práce je adekvátní rozhodnutí, za které služce uděluji mimořádnou pochvalu. Sice to zkazila ironickou poznámkou, že za to můžou děti, protože trapně končí ve škole pozdě, ale já bych přístup dětí tolik neironizoval, ba naopak.

neděle 3. ledna 2016

neděle 3. ledna 2016

Navštívila nás delegace, dneska. V zásadě nic proti delegacím nemám, notabene když jsme nezpochybnitelné celebrity, protože tohle k životu celebrit prostě patří, s tím je potřeba se smířit. A protože jsme šikovní a stateční kluci, chopili jsme se této záležitosti profesionálně, nás přece nějaká delegace nemůže vytrhnout z klidu. Ale proč sakra delegace přicházejí sice v míru, ale za to bez mrkve?

sobota 2. ledna 2016

sobota 2. ledna 2016

Nic se nezměnilo. Vůbec nic! Odbory svou práci neplní, žádný chudáčky koníčky ochraňující subjekt ze strany státu založený nebyl, těžký život přetrvává i nadále a my jsme z toho samozřejmě patřičně frustrovaní, jak se sluší a patří.

pátek 1. ledna 2016

pátek 1. ledna 2016

Vážení čtenáři! Může mi laskavě někdo z vás objasnit, který dobrák z vašich řad nalil služce do hlavy tu ptákovinu s novoročním skokem? Nebo mi nějak rozumně objasnit, proč je vlastně nutné si Nový rok kazit prací?