Archiv za měsíc duben 2016

sobota 30. dubna 2016

sobota 30. dubna 2016

Počasí se spletlo, protože dnes svítilo sluníčko a teploty se vyšplhaly na neuvěřitelných a koncem dubna těžce pochopitelných hodnot, a to nad plných patnáct stupňů! Jsme z toho konsternováni, a to tak že hodně. I mouchy jsou tak zblblé, že nás neberou útokem, a přitom by dávno mohly. Deky jsme na sobě naštěstí přes den neměli, protože služka si včera večer náhle a velmi uvědoměle uvědomila, že oni dva brzy ráno s Frostem odjíždějí pryč a děti míří ve stejnou dobu na pochoďák, a že tudíž není nikoho, kdo by nám sundal a do stáje odnesl deky.

pátek 29. dubna 2016

pátek 29. dubna 2016

Mno, dnes toho moc nevykopala, její milost služka. A přitom ta motyka jí tolik sluší! Asi už jí dochází elán, protože těch silných travních drnů dnes ubyla jen trocha, a když se služka chopila hrabiček a přesouvala nános pilin a štěpky z těch hlubokých míst do takových, kde už téměř žádná vrstva není, žralo nám to nožičky. A cokoliv, co žere chudáčkům koníčkům nožičky, by se z principu nemělo praktikovat!

čtvrtek 28. dubna 2016

čtvrtek 28. dubna 2016

Není to trošku trapné, zase na jízdárnu? Já bych to rozhodně nepřeháněl, protože nic se nemá přehánět. Opakování matka moudrosti je sice fajn úsloví, ale jen v případě úplatků anebo neplánovaného volna, protože v souvislosti s jízdárenskou prací jde o jasný a nezpochybnitelný omyl. Notabene když služka neustále prohlašuje, že ideálním modelem je střídačka jízdárny s terénem, ale nějak se jí ten terén ne a ne vlézt do plánu týdne. A jako nějaké výmluvy, že v práci zaskakuje za kolegu majícího řádnou dovolenou, ty mě opravdu netrápí. A svádět to na borce Amíka a jeho manýry s odchodem z pastviny od ní také není hezké!

středa 27. dubna 2016

středa 27. dubna 2016

Jsem si jistý, že kdyby bílí chudáčkové koníčkové měli sny, figurovala by v nich jízdárna, a to buď vytopená anebo vybuchlá, anebo jinak srovnaná se zemí. Tedy ve smyslu nepoužitelná, protože srovnat ji se zemí se služka pokouší už od pondělka a vrhla se do toho fakt s vervou. A to dnes přišla od zubařky, která jí prý srovnala se zemí třetinu horní čelisti, což v praxi znamenalo se před odchodem za námi posilnit slušnou dávkou dopingu. A zavřel bych ji, až by zčernala!

úterý 26. dubna 2016

úterý 26. dubna 2016

Tedy vyrukovat na nás s jízdárnou, po tolika dnech volna, to může spáchat opravdu jen bezcharakterní zrůda. Bezpáteřní, ještě k tomu. Prostě služka, kdo jiný. A ještě si hrála na borce, trubka. Tedy ne na největšího borce ve vesmíru, protože na něco tak exkluzivního si hrát nemůže, i kdyby sebevíc chtěla, na to samozřejmě nemá ani charakter, ani talent. Ale machrovala, dneska, a to s hráběmi a motykou. A že prý udělá z jízdárny zase jízdárnu, jakože celou. A že všechno zelené vykope a spolu s tím i kameny, v rámci možností. Jako nic proti jejímu optimismu, ale na tohle si měla vzpomenout před dvěma lety!

pondělí 25. dubna 2016

pondělí 25. dubna 2016

Sněží. Nedělám si legraci, opravdu sněží. Závěje z toho sice nebudou, ale už jen ten zážitek, kdy svítí sluníčko, pípají jarní ptáčkové, trní vesele kvete a do toho všeho poletují sněhové vločky, to je opravdu terno. A propos, služka by se měla majitelce Amíka s okamžitou platností omluvit. Protože opravdu jen čert ví, jestli nám poslední balík sena vystačí, než začne skutečné jaro. Tím mám na mysli jaro dlouhotrvající, nikoliv že během dvou dní proběhne takový pařák, že mi bude v mé stále ještě pořád zimní srsti na padnutí, a poté si začne vesele padat sníh!

neděle 24. dubna 2016

neděle 24. dubna 2016

Volno. Neuvěřitelné se stalo skutkem. Protože dnes se pod sedlo jít mělo. My to oba slyšeli, jak služka plánuje, že v sobotu by mohl proběhnout nedělní klid a v neděli naopak sobotní vycházka. Ale Anetka se Zuzkou nakonec měly jiné plány, a tak jsme si mohli bíle i hnědě oddechnout. UF!

sobota 23. dubna 2016

sobota 23. dubna 2016

Služka je vtipná. Od rána řešila, že má začít pršet a to spolu s ochlazením, a že by tudíž nebylo úplně od věci nám nasadit deky. (Termín „nebylo od věci“ nehodlám komentovat, protože v případě služky jde o naprosto zbytečnou záležitost). Způsob, kterým situaci řešila, byl vskutku dojemný. Byť rosničky na několika frontách apelovaly, že pršet začne v poledne, služka obstarání našich potřeb neustále odkládala a afektovaně se smála faktu, že ještě furt neprší.

pátek 22. dubna 2016

pátek 22. dubna 2016

Frostovi coby krmící komando, dneska. V kompletní sestavě. Tedy skoro, v kompletní sestavě, protože dorazili bez mrkve. Vážně, nedělám si legraci! Služka sice mívá po kapsách podkůvky, takové ty jedlé, ale prostě mrkev je mrkev, a když je nedostatek mrkve, jedná se o jasnou duševní újmu chudáčka koníčka a tudíž i o nezpochybnitelný trestný čin.

čtvrtek 21. dubna 2016

čtvrtek 21. dubna 2016

Jízdárna. Svět opravdu není spravedlivý. Venku je pěkně, sluníčko, a my musíme co? Jít dřít na jízdárnu. Trapné a degradující.

středa 20. dubna 2016

středa 20. dubna 2016

Která služka přišla z práce zatraceně pozdě? Ano, správně, ta moje. A která Anetka usoudila, že v půl páté už asi ke koníkům nepůjde, protože časově je to na štíru s přípravou do školy? Ano, správně, naše Anetka. A která služka velmi správně pochopila, že snaha jít do terénu s bílým chudáčkem koníčkem naprosto sama znamená zatlučení hřebíčku do pomyslné a nejen časové rakve?

úterý 19. dubna 2016

úterý 19. dubna 2016

Občas skutečně není na škodu, že služka nemá výdrž a píli. Protože jinak by byla schopná přijet z Váňova a zorganizovat cokoliv, co nám bezpečně zkazí den, jako třeba bleskovou jízdárnu nebo tak něco. Ale tohle naštěstí není její případ.

pondělí 18. dubna 2016

pondělí 18. dubna 2016

Ble. Jízdárna. S gogue. Chápete, hned v pondělí, fakt hrůza. Nemohla služka vyrukovat s nějakým ještě odpornějším modelem? Co třeba amputace nožičky nebo tak něco?

neděle 17. dubna 2016

neděle 17. dubna 2016

Asi mám rád neděle. Mají sympatický název a až na výjimky i sympatický průběh dne. Pravdou je, že snídaně bývají opožděnějšího rázu, protože dvounozí dodržují takové ty svoje zvyky a tradice, že v sobotu se hýří a paří a tak, ale to nám absolutně nevadí. Koneckonců z jakékoliv formy hýření či paření nepřímo vyplývají i stavy, ve kterých se dvounohým rozhodně nechce jít jezdit anebo něco podobného, což je samozřejmě plně pozitivní.

sobota 16. dubna 2016

sobota 16. dubna 2016

Hryznul jsem služku. Samozřejmě jsem si patřičně vědom skutečnosti, že to nebyl úplně dobrý nápad, opravdu není potřeba kvůli tomu hlasitě spílat a zhrozit se a klást si filosofický dotaz „proč?“ anebo „proč proboha děláš takovou hloupost, bílý koníku?“ Jenomže já v tom byl naprosto nevinně. Koneckonců jako vždycky.

pátek 15. dubna 2016

pátek 15. dubna 2016

Chápete to? Volno. Volno v pátek, a hlavně dva dny volna za sebou, což už je těžce nestandardní situace. Buď služce definitivně přeskočilo, anebo se stalo něco strašně vážného, a sám vlastně nevím, co je pro mě a borce Amíka horší. Ale tak hlavně že jsme nikam nemuseli. Že jsme se mohli celý boží den válet a zevlovat.

čtvrtek 14. dubna 2016

čtvrtek 14. dubna 2016

Služčinu práci mám fakt rád. Zase z ní přišla pozdě. A to se cení. A když posílala Anetce echo, že ve čtvrt na pět ve stáji, bylo nad slunce jasné, že pod sedlo dnes asi nepůjdeme. A také že ano!

středa 13. dubna 2016

středa 13. dubna 2016

Největší borec ve vesmíru usoudil, že dnes se mu do stáje nechce. Děti mají po incidentu s uvláčenou dívenkou na Vysočině od služky zakázáno s Amíkem vyjednávat, pokud není k odchodu svolný ihned a dobrovolně, a tak pro něho nahoru musela služka. A byla z toho od pohledu absolutně nadšená, protože musela z práce pádit tryskem, a když vyklusala kopec a chtěla spustit kázání, borec Amík ani nepohnul uchem a do ohlávky strčil nos dřív, než by služka řekla švec. Je vtipnej. Je totiž nejlepší, mám se stále co učit.

úterý 12. dubna 2016

úterý 12. dubna 2016

Jízdárna. Zpětně musím uznat, že tahle taktika se nám poněkud vymkla z kopyt. Asi opravdu nebylo chytré včerejší louku bojkotovat, protože nás mělo z čiré logiky věci napadnout, že služka vymyslí ještě něco mnohem strašlivějšího. Notabene když je už docela dlouho sucho a ta mrcha jízdárna je vyprahlá natolik extrémně, že by muselo lít jako z konve dva dny, aby byla aspoň trošku nepoužitelná.

pondělí 11. dubna 2016

pondělí 11. dubna 2016

Jako jak, makat zase a znovu hned v pondělí? To jim to minule nestačilo? Služka se namouduši zbláznila, a to jakože už úplně. Přece pondělí je pondělkem proto, aby bylo možné načerpat síly po víkendu a zároveň se psychicky připravit na úterý, které má sloužit k tomu, že se komplexně smíříme s faktem, že ve středu se pod to pitomé sedlo asi už fakt půjde. Ale tohle?

neděle 10. dubna 2016

neděle 10. dubna 2016

Velmi dramatické to dnes bylo, ne že ne. Protože to viselo ve vzduchu. Jakože by se mohlo jít jezdit, když je tak hezky a volno jsme měli v pátek, ale naštěstí pro nás to nakonec dopadlo v náš prospěch. Koneckonců je to sama služka, co si pořád hlasitě stěžuje na Anetčinu rýmičku, nejspíš proto, že Anetce už skončila, zatímco služka opratě z nosu tahá pořád a jsou čím dál tím víc delší a delší. Plus způsob, jakým je dostává z nosu. Místo aby pořádně frkla a vyletělo to celé na jeden zátah a udělalo to ve vzduchu efektivní smyčku, tak to tahá troubením, což je zdlouhavé a hlavně nefungující, protože když se jí to vzadu zachytí, nevytroubí to, i kdyby se počurala.

sobota 9. dubna 2016

sobota 9. dubna 2016

Zrada. Většinou musíme pod sedlo hned ráno, když je sobota, a jelikož dnešní dopoledne proběhlo v klidu a míru a nic nenarušilo naše nejvíc přirozené zvyklosti, vypadalo to na naprosto báječný den. Nejbáječnější den! Jakože bez práce a tak, pouze s donáškovou službou týkající se večeře, vody a také doplnění zásob sena. Jenomže jak už to v pohádkách bývá, vždycky se objeví nějaká zlá bytost, která všechen ráj naruší anebo rovnou pošle do kytek.

pátek 8. dubna 2016

pátek 8. dubna 2016

Volno. Fakticky ano! Ona to včera myslela vážně, trubka, s tím zvolněním, když jsme celý týden pilně pracovali. Ještě kdyby tak veget pokračoval až do neděle, anebo do pondělka, ale to se nám nejspíš nesplní.

čtvrtek 7. dubna 2016

čtvrtek 7. dubna 2016

Rýmička je vlastně docela prima téma, protože služčina veškerá pozornost je teď směrována na Anetku, která dostává zhruba tak sto devadesátkrát za hodinu vytknuto a také vyhrožováno, co všechno jí služka udělá, jestli ještě někdy do stáje rýmičku zavleče. Myslím, že kdybychom se s Anetkou rozumně domluvili, že by se toho dalo patřičně využít. Jen ještě přijít na to jak.

středa 6. dubna 2016

středa 6. dubna 2016

Nejvzornější koník od samého rána. Úplně nejhodnější z nejhodnějších. Na celé planetě. Ale stejně jsem ten protivný gog dostal a museli jsme na louku, jakože jízdárenská práce, protože svět není spravedlivý a služku její posedlost stále ještě neopustila. Ale tak aspoň že bylo hezky. Služka nám do toho sice prskala a smrkala, protože Anetka jí předala oblíbenou lidskou štafetu (jmenuji se rýmička a budu u vás bydlet), ale jinak bylo krásně slunečno a já vyfasoval mou osobní holčičku, Terku.

úterý 5. dubna 2016

úterý 5. dubna 2016

Bez gogu, dneska. Ale zase z toho nedělejte unáhlené závěry. Služka k rozumu rozhodně nepřišla, protože pravým důvodem byla pouze a jen skutečnost, že jsme měli naordinovanou vycházku do terénu, a to si mě vždycky bere služka. A že dneska zacváláme, nad Rozárkou, že už by to mohlo být suché tak akorát. Jako nic proti cválání, ale cesta tam je strašný vopruz, páč se strašně dlouho jde krokem, nejdřív po šutrech do kopce, posléze po rozbitém asfaltu, a tam než si nějak kloudně ujasníte, jestli jít vlevo nebo vpravo nebo napůl ve škarpě, nebo po těch hladkých flecích, které mně kloužou a Amíkovi nikoliv…

pondělí 4. dubna 2016

pondělí 4. dubna 2016

Jako jak zase gogue? Co má tohle znamenat? Typický příklad jak to dopadá, když služce prokážete dobrou vůli. Jako bílý ultra pitomec jí vyjdu v těch jejích nesmyslných a trapných požadavcích vstříc a že tedy ano, že projevím dobrou vůli a přijmu přilnutí i snížení šíje, nechám se občas ohnout víc, než je bezpodmínečně nutné, a v rámci zachování vlastní důstojnosti zkusmo vyklenu hřbet. Prostě abych měl od ní klid, protože ona je jak posedlá a nedá a nedá s tím vším pokoj.

neděle 3. dubna 2016

neděle 3. dubna 2016

Mrkev nesmí zemřít. Říkal Čok.

sobota 2. dubna 2016

sobota 2. dubna 2016

Fakt mi ho umyla. Jakože ocas. Můj krásný, žlutý a kuličkami černozemě obalený ocas. Když pominu fakt, že jsem se o nic podobného neprosil, protože opravdu nejsem a ani nehodlám praktikovat masochismus, tak celý ten ohyzdný akt mohl proběhnout alespoň ohleduplně, vzhledem k míře mého stresu. A ne mě šoupnout na dvůr, abych to tuplem nechápal, a lít mi na žíně tu nejvíc ledovou vodu!

pátek 1. dubna 2016

pátek 1. dubna 2016

Apríl! Holčičky jsou měkké. Místo aby služce zavolaly, že umíráme v křečích nebo že jsme na návštěvě u sousedů nebo tak něco, tak jí ve stáji udělali narozeninovou párty. Takže jakože minidortíky se svíčkami, a když jsem jim to sfoukl rychleji než služka, protože jsem šikovný bílý koník, málem to s nimi švihlo. A že se to musí znovu zapálit a že to v té stáji jde kvůli průvanu špatně a tak.