Archiv za měsíc září 2016

Terezka a její premiéra

Terezka a její premiéra

A to finále proběhlo bez třmenů! :-)

sobota 24. září 2016

sobota 24. září 2016

Nezájem. Protože jestli si její milost služka opravdu myslí, že ocením skutečnost, že nemusím být zavřený ve stáji, když největší borec Amík musel odcestovat na závody, tak to ani omylem!

pátek 23. září 2016

pátek 23. září 2016

Proč musí na jízdárnu i bílý koník, když závodit v sobotu bude jen hnědý? Nešlo by v této konkrétní oblasti změnit stanovy a pravidla? Nebo se touto problematikou alespoň zabývat? Hlouběji? Tedy ne, že by mě netěšilo, že po mé přítomnosti všichni tolik touží a bazírují na ní, ale čistě hypoteticky – proč si všechno tak děsně komplikovat?

čtvrtek 22. září 2016

čtvrtek 22. září 2016

Proč sakra přestalo pršet? Respektive proč zase nezačalo? Protože takhle se zítra jízdárně nevyhneme, o tom žádná. Jak jde o závody, stává se ze služky psychopatická hysterka, a naprosto upřímně, nic příjemného to rozhodně není.

středa 21. září 2016

středa 21. září 2016

V úvodu mého dnešního zápisku jsem nucen upozornit na skutečnost, že mám těžký život. Tento fakt jsem v minulých dnech opomíjel, tak takto činím zpětně, pro jistotu. To jen aby bylo jasno, že na naší smutné situaci se nic nemění. Zdejší život se stále točí kolem jeho excelence francouzské hvězdy a psát, jak extrémně je to nechutné, nejspíš nemá smysl. Zájem o jeho přítomnost neustává a služka s Kibickou jsou jako smyslů zbavené, a to především těch týkajících se zraku. Kam proboha daly oči? A zdravý rozum všeobecně?

úterý 20. září 2016

úterý 20. září 2016

Vyplavená jízdárna. Konečně! Tedy ne, že bychom tím pádem z práce pod sedlem vycouvali, a to aniž by to jakkoliv souviselo s faktem, že couvání není úplně moje parketa (což jsem v pátek v rámci lekce se Zuzkou Prokopovou demonstroval několikrát, byť naprosto zbytečně, protože můj názor na danou problematiku byl ze strany dvounohých samozřejmě ignorován). Služka nám samozřejmě vymyslela náhradní plán, protože vymýšlení praktických náhradních plánů je její speciální doménou, přestože se výhradně jedná o nesmysly, a především naprosto zbytečné záležitosti.

pondělí 19. září 2016

pondělí 19. září 2016

Tedy něco až takhle nechutně protekčního jsem fakt ještě nezažil. Nevím, z jaké výšky služka spadla na hlavu, když je ochotná honit se do kopce víckrát denně, než je bezpodmínečně nutné, a to i brzy ráno, tedy před odchodem do práce. Ale výška to musela být sakramentální.

neděle 18. září 2016

neděle 18. září 2016

A už toho mám fakt dost. A vysvětlil jsem to služce doufám naprosto jasně. A srozumitelně!

sobota 17. září 2016

sobota 17. září 2016

Furt je tady, rezavej. Čekáme, kdy samou pýchou exploduje a bude od něho klid, protože ani dnešek nebyl výjimkou, co se týče návštěv! Jako kdyby jeho příchod do naší komunity znamenal top životní událost, a to se mi tedy vůbec nelíbí.

pátek 16. září 2016

pátek 16. září 2016

Ale už by stačilo, ne? Je to jenom kůň, přátelé. Nic víc, nic míň. A ještě k tomu zrzavej, takže fakt nechápu, proč z něho všichni tak šílí. Anebo ať si klidně šílí, ale ne za předpokladu, že já zůstanu opomenut a pomíjen. Ono se klidně může stát, že definitivně stopnu psaní Deníčku, protože tato situace již přestává být únosnou!

čtvrtek 15. září 2016

čtvrtek 15. září 2016

Jsem zhrzen. Protože tohle jako fakt ne. Rezavec je tady sotva den, a lavina emocí s ním související neustává, jako kdyby se k nám nastěhovala celebrita. Od božího rána si všichni všímají jen jeho, řeší jen jeho, a proudy diváků a fanoušků neustávají, což je únavné, otravné a hlavně nepřínosné, protože nám z toho nekápne vůbec nic. A to není fér!

středa 14. září 2016

středa 14. září 2016

5205 dní. Ano, tolik dní jsme spolu, se služkou. Zní to idylicky, že ano? Tak jak mi tohle sakra mohla udělat? Ono jí těch pár týdnů, kdy vlastnila dva koníky, nestačilo? Ona musí zase exhibovat? Daleké historie neznalým čtenářům upřesním fakta: služka mě znala od narození, ale trvalo děsně dlouho, než pochopila, že já jsem ten pravý. Zde by se mohl rozepsat i Frost, protože ten na tom byl ještě hůře: on musel čekat šest let, než tohle služce došlo, zatímco já pouze 6 měsíců.

úterý 13. září 2016

úterý 13. září 2016

Jako jak zase jízdárna? Tedy ne, že bych nyní nesplňoval dispozice spásačky travin a jiných druhů porostů, ale naprosto upřímně: nic se nemá přehánět! A o paní jízdárně to platí dvojnásobně.

pondělí 12. září 2016

pondělí 12. září 2016

Je to dobrý, pod sedlo nemusím. Takže ta veselá historka s mou oteklou nožičkou přece jen k něčemu byla. Tedy ne, že bych dneska nepřevedl precizní vývrtku, v rámci spásání jízdárny, ale mě služčiny slovní průjmy směrované na adresu mého veselého bílého já nechávají chladného. Ať si klidně nadává, mám to těžce na praku.

neděle 11. září 2016

neděle 11. září 2016

Je hnusná. Moje služka, kdo jiný? Vůbec té půlce nového koníka nezávidím, takhle hnusnou a zákeřnou služku. Protože všechno to, co předvedla dnes, pro to opravdu nemám slov. Předně mě nechala o hladu. Jakože naprosto účelově a bez špatného svědomí. Na noc mi ještě nasekala trávu, ale k snídani jsem dostal už jen mizerný zbytek a tím servírování skončilo. Že nedostávám ani oves, ani müsli, to nehodlám komentovat, tyhle záležitosti se nemocným koníkům nedávají tak nějak pravidelně, když jsou separovaní ve stáji. Ale trávu? Anebo aspoň seno?

sobota 10. září 2016

sobota 10. září 2016

Demonstrativně jsem si splasknul nožičku. Jakože úplně. Prostě ten monstrózní tvrdý a neměnný otok, který ve služce zažehl ty nejhorší obavy a rovněž noci plné snů o zlomené anebo prasklé kosti, protože přesně takhle to navenek celé vypadalo, jsem do rána splasknul. Jakože naprosto nejvíc zcela úplně.

pátek 9. září 2016

pátek 9. září 2016

Sám, opuštěn, osamocen, frustrován. To jsem celý já. A tak když služka ráno odemykala stáj, vynadal jsem jí tak, že nedostala šanci mi říct ani „nazdar, koníku bílej“, a ve řvaní jsem pokračoval, než mi podala jabko. S dodatkem, že majitelka Amíka ještě spí, a že není hezké ji budit.

čtvrtek 8. září 2016

čtvrtek 8. září 2016

Za můj dnešní výkon bych měl být nominován na borce roku, přinejmenším. Anebo aspoň na Nobelovu cenu, nebo tak něco, protože tohle mi služka sežrala totálně, se všemi navijáky. Ale nepředbíhejme.

středa 7. září 2016

středa 7. září 2016

Překvapivě jízdárna. A neméně překvapivě klusová spartakiáda na asfaltu, aby měla služka jasno, jestli šmajdám anebo pajdám. A tentokrát to byla slušně obsazená spartakiáda, protože jak mám ty hladké podkovy a Terezka ještě není všeho úplně znalá, tak jsem nejdřív parádně uklouzl a poté jsem odmítl klusat, protože se mi zkrátka a jednoduše klusat nechtělo. Co je tak těžkého na tom pochopit?

úterý 6. září 2016

úterý 6. září 2016

To nám ty lijáky fakt dlouho nevydržely. K naší smůle, jak jinak. I když pravdou je, že já se dneska z té nelidsky příšerné otravné práce pod sedlem vyvlékl, a to i když se nemuselo na jízdárnu, protože služka si nás všechny odvelela na pastvinu. Že prý zima na krku, plevel musí pryč a bla-bla-bla, takže popadla kosu, a když ona popadne kosu, úplně se změní její výraz a chování.

pondělí 5. září 2016

pondělí 5. září 2016

Na to jsme se fakt těšili, na deky. Celí nakřivo. A to ještě služka tu moji epesní, která umí regulovat teploty, když je moc teplo anebo moc zima, samozřejmě zapomněla doma, přestože si to nahlas opakovala, když šla dolů po schodech. Jenomže to by nesměla narazit na svého psa, který se právě dopustil nějakého deliktu a naprosto odklonil služčiny myšlenky jiným směrem. Prostě na mě kašle, proč to nenazvat pravým jménem?

neděle 4. září 2016

neděle 4. září 2016

Myslím, že je načase vymyslet nový ekvivalent termínu „mám těžký život“, který by relevantně znázorňoval prohlubování mé frustrace, jakož i vzrůstající stupeň těžkosti mého života. Protože když musíte pod sedlo i v neděli, hraničí to s ženevskými konvencemi a smyslem existence vůbec! A ještě jízdárna, fuj tajbl.

sobota 3. září 2016

sobota 3. září 2016

S okamžitou platností žádám o výměnu služky. Protože všechno, co ohledně mé bílé osobnosti dnes vypustila ze své nevymáchané pusy, již notně hraničí s mou trpělivostí a benevolencí k její osobě všeobecně. Jako jak že jsem bílá kreatura, bláznivá? Co si ona o sobě myslí?

pátek 2. září 2016

pátek 2. září 2016

Dva dny volna za sebou… Jako nic proti, aby to nevypadalo, že se bílý koník rouhá; ale uznejte sami, že taková situace je víc než podezřelá. Tohle prostě nevoní, jako jakýkoliv jiný nenormál. Něco je špatně, ale nějak nejsme s to vyhodnotit, co vlastně. A to je ještě víc špatně, než jenom obyčejně špatně.

čtvrtek 1. září 2016

čtvrtek 1. září 2016

Že prý nový školní rok, začal. Tahle informace se na nás hrne ze všech stran jako uragán a naprosto upřímně – my koníkové nějak nevíme, jak s ní naložit. Vlastně je nám to šumák, protože nám z toho žádné výhody neplynou.