čtvrtek 14. července 2011

Na začátek malé napětí...
Ano, přijel.
Jakože kovář. Málokdy vidíme dvounohé, aby během setiny vteřiny přeladili z tendencí „někoho uškrtit“ na zbožňování (toho samého), takže když kovář po telefonu potvrdil, že opravdu jede a to přímo k nám, bylo to jako v dojemném americkém filmu.

Takže jsme s Amíkem okutí, Béruš s Megy ostrouhaní, kopyta opět vypadají k světu (žádné začínající lopaty), a protože přeúhlení tentokrát bylo rapidnější, máme slíbené dva dny volna, než si na nové boty zvykneme. Paráda!

Ale ona to byla paráda už od rána, protože dnes vedro nebylo. Ochladilo se o deset stupňů, což nám vůbec nevadí (to akorát služka demonstrativně přišla v roláku a punčocháčích, asi aby jí během kování bylo zatracené vedro), takže z naší strany spokojenost. Kozy tentokrát nepřišly, asi mají utrum, a co hlavně, podél cesty přibyly nejen nové sloupky, ale i pletivo, takže to vypadá, že po těch šesti letech nájezdů kozích a jiných stád na naše pastviny konečně dojde k viditelnému řešení situace. Služka sice držkovala, že „tohle“ velkého chundelatého psa vevnitř určitě neudrží, ale pro nás je důležité, aby nám nic nespásalo trávu.

Akorát nové sloupky podél cesty jsou vtipné, protože majitelka novou ohradu umístila tak, aby po veřejné cestě nemohlo nic projet. Cesta je natolik úzká, že se na ni sotva vejde čtyřkolka, takže jestli si trenérka se služkou myslí, že traktorem navezou balíky k nám na pastvinu, tak asi nenavezou. Jedině že by cestou na radlici nabrali i inkriminovaný plot, když je tak debilně postavený.

A pro nás samozřejmě největší bubák, protože posunutý plot do cesty žere Finy a to úplně ze všeho nejvíc.

Kování probíhalo hodně narychlo, protože se pomalu stmívalo, a když kovář zjistil, že si doma zapomněl svářečskou kuklu, pokoušely se o služku mrákoty (minule kovář neměl svářečku). Naštěstí se podařilo dát dohromady troje sluneční brýle, a když si je kovář naskládal na obličej, kácely se trenérka se služkou smíchy, že prý tohle ještě neviděly (a nejspíš už neuvidí). Ale účel tři vrstvy slunečních brýlí splnily perfektně, mám své vejčité podkovy a můžu zase dělat bordel.

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: