úterý 19. července 2011

Takže ne jízdárna obden, nýbrž každý den!
Tedy co se týče mě, protože Amík, Béruš a Megy včera měli vození v táboře, zatímco já šaškoval ve Dvorečku. A protože tři dny jízdárenské práce ve čtyřech kalendářních dnech je už mega vopruz, zahájil jsem bezpečnostní opatření, chránící mou bytost. Takže když mě přivedli na jízdárnu a nutili se začátečníkem zaklusat, předvedl jsem natolik úchvatné nečisté chody, že mě trenérka odvelela do sobotního drezurního čtverce a nemusel jsem nic dělat. Paráda!

Služka obligátně dorazila až jako poslední, tedy odpoledne, když už se jezdilo, protože krmit nás ráno byla majitelka Amíka a až do doby, než nás vyzvedly děti, jsme si užívali zaslouženého volna. Služka mi na nálevku sáhla, prohlásila něco ve smyslu „hm“, že prý jsem se nejspíš ještě nesrovnal s novým úhlem, když se překovávalo až po šesti týdnech a rohovina byla rychlejší než kovář, a že nevadí, že ona se na ježdění opravdu necítí. Proč to neřekla rovnou, čůza? Mohl jsem zůstat ve stáji a vegetit.

Jízdárna překvapivě nečvachtala, takže trenérka v nejsušším místě postavila malou překážku, a Amík s Béruš museli skákat, když už se tedy v sobotu jede na závody. Měl bych si uspořádat důkladný plán, co se týče účasti, protože služka chce moje chudinky nožičky otestovat sice v nižších soutěžích, ale pro změnu ve dvou, aby prý bylo možné srovnat, jestli lépe točím s martingalem či nikoliv, protože trenérka neustále remcá, že bez martingalu je to horší. Kdybych se k tomu směl vyjádřit i já, tak bych nejraději nikam nejel, stejně jako Amík, a trenérka se služkou by se nemusely kvůli martingalu hádat.

Jízdárna proběhla za pěkného slunečného počasí, takže všem, kdo přišli nabalení, bylo vedro (služka). Ta se nenasytně vrhla na loupání bidel, ze kterých mají být překážky, tak doufám, že jim to půjde takhle pomalu pořád, a že to do konce roku nestihnou odkornit, natož natřít.

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: