úterý 26. července 2011

Teplotní rozdíl oproti včerejšku činí téměř deset až patnáct stupňů. Něco mi našeptává, že počasí se snaží nenápadně zabít služku, protože ta každý den srdceryvně řeší, jestli si vzít zimní boty s kožichem či nikoliv, a dnešních ranních pět nad nulou už si koledovalo o deku, v krátké a hladké letní srsti.

Tudíž jsem započal s výměnou srsti o týden dřív než obvykle (většinou zahajuji línání okolo 5. srpna daného roku). Dle počasí soudím, že je nejvyšší čas začít nasazovat těžší kalibr, protože nosit letní chlupy v srpnu už dávno není moderní. Služka sice držkovala, že letos udělá všechno proto, abych mohl být zadekovaný nonstop, ale já si do přesrsťování tak jako kecat nenechám. Jsou to moje chlupy! A že si je pak služka odnáší domů, ve věcech a vlasech a batozích, to opravdu není můj problém.

Sedlo se mi opět vyhnulo velkým obloukem, za což jsem nesmírně rád. Béruš a Megy museli ven s Míšou a Štěpánkou, Amíka vzala na vycházku majitelka. Ne, že by mě těšilo, že na ně musím čekat, ale zachoval jsem se statečně a přežil jsem.

Jsem totiž šikovný kluk!

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: