středa 27. července 2011

Středa, jízdárny je třeba.

Bohužel jsem na ni musel i já, protože mě ve stáji vypucovali a osedlali (naštěstí bez zakapávání očí, protože trubka služka naštěstí odpoledne přišla později než ostatní), a než služka dorazila, chodil jsem s Ivou. A jelikož dnes přišlo málo začátečníků, tak ze mě služka Ivu sejmula a odvedla mě zpátky do stáje, abych prý nikomu nepřekážel a nikoho nezdržoval.

Tak jako nic proti tomu být odvelen z jízdárny, protože tohle lze považovat za výhru v loterii. Ale na druhou stranu být odvelen sám, to už je drama! Takže jsem řval a prudil, a služka se snažila mě podplatit kýblem řepných řízků, a když jsem je cintal na podlahu, ve snaze hltat a zároveň se chodit dívat, jestli kolegové náhodou už z jízdárny nejdou domů, tak mi ta mrcha prodejná zavřela dveře od stáje, abych ven neviděl vůbec. Je fakt blbá!

A místo aby sdílela samotu opuštěného a ze stáda vyrvaného chudáčka koníčka, notabene svého vlastního, tak šla na jízdárnu loupat bidla. Odporné to stvoření, jehož jsem majetkem. Brrr!

Ale jinak pohoda. I sluníčko se ukázalo, občas, takže chvílemi i bylo teplo, takže když jste si hodně dali záležet, uvěřili byste, že je červenec. Ale opatrně! Počasí je letos velmi háklivé.

Béruš ze začátku pracoval, ale on byl práce trenérkou zproštěn, protože se jí nezdálo provedení pohybu, a tak po opracování museli dřít pouze Amík a Megy, s trenérkou a Štěpánkou. Trenérka totiž nechala vyklidit kolbiště, jakože úplně od překážek, a spolu s Míšou z Moravy vyměřily drezurní obdélník, jakože 20*60, asi aby služka mohla ještě víc závidět, že nemůže drilovat „ze středu“ ve skutečných mírách.

Nakonec bych měl být služce vděčný, že jsem právě tyhle hrůzy vůbec neviděl. Ještě by se mi udělalo špatně!

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: