úterý 2. srpna 2011

Fakt přišla brzy.
Sám jsem byl šokován a překvapen, protože tohle brzo bylo brzo i ve všech brzo. Ale mnohem více šokována byla služka, když viděla, že dědkova zahrádka je dokořán a že dědek už u sebe asi je. Hádám, že nikdy v životě nebylo u chudáčka koníčka víc ticho. Služka se doslova plížila, aby nezpůsobila jediný ruch, a to i během kydání, vození trávy a kropení sena, které jsem měl dostat místo podestýlky, protože jet s kolečkem nasekat trávu si služka netroufla, to by ji pravděpodobně dědek zmerčil a vystartoval by jí pomoct (do hrobu).

Já jsem dupal, to je pravda, ale fakt jenom málo, takže jsem dědka nepřivolal. Ona mi totiž trubka donesla jabka, mrkev a švestky, takže hodně hodnej kluk.

Služka měla naspěch, takže ani tradiční focení nálevky se nekonalo, a když měla vše hotové, nezapomněla mi připomenout, že jestli odpoledne trenérce opět spáchám jakoukoliv formu koniny, tak že budu zavřený do smrti a ještě vedle mě zaparkuje pštrosa.

To jako mělo být vyhrožování?

Samozřejmě jsem nic nepáchal, protože se umím chovat. Den jsem přečkal, i když s povadlou trávou, které jsem samozřejmě většinu nesežral (když byla povadlá). Služka mi sice vysvětlila, že dědek nešel zastavit, když sekal, a že se to přece nevyhodí, když toho mamlas posekal zbytečně moc, ale tyhle řeči mě opravdu nedojmou. Nezájem, nežeru!

Kolegové ze stáda odpoledne museli pod sedlo. Říkám to nerad, ale hned bych vyrazil s nimi, kdybych mohl. A přitom šli pořád po rovině, takže mě s sebou klidně vzít mohli, protože měli namířeno k loděnici, kde je posekáno, a dá se tam po obvodu louky zaklusat i za zacválat. Kdyby mě služka měla aspoň trošku ráda, vzala by mě na ruku, šla by těch šest kilometrů po svých a pak by tam se mnou čekala, než ostatní dopracují.

Ale ne, ona si musí jet do Plzně, za cizími chudáčky koníčky. Je zlá!

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: