středa 3. srpna 2011

Tak se nám vrátilo léto!
Jakože teplo, sluníčko a tak. Akorát že já z toho nic neužil, protože jsem stále uvězněn. Trenérka se služkou mě sice dnes ven vytáhly, ale jen aby se podívaly, jak chodím, a přestože nic nového nezjistily, vrátily mě zpátky do stáje. A to jsem se prosím zuřivě bránil!

Aspoň že vyválet mě venku nechaly. Zašli jsme na jízdárnu, kde jsem s sebou nejprve plácnul do tmavých sraček (po vytrvalých deštích je tankodrom chabý výraz, co se týče povrchu), a posléze do žlutých pilin. Barvy je totiž nutné měnit, protože být kvalitně maskován je základ bytí chudáčka bílého koníčka!

Služka trávila většinu času se mnou, protože vedle stáje odkorňovala bidla, ze kterých budou nové překážky (velmi vtipné, protože kdyby z tyčoviny dvounozí postavili vory, udělali by lépe, vzhledem ke stavu jízdárny), a po obědě vypukla další brigáda, týkající se zahrádky za stodolou. Dědek totiž dneska vůbec nikde nebyl, takže služka nelenila, a co šlo v jeho nepřítomnosti hladce udělat, se udělalo. Tedy kromě puštění chudáčka koníčka na zahradu, protože tohle si služka netroufla, bohužel. Přitom já bych byl zcela určitě hodný kluk! Určitě bych neběhal, neskákal z předních na zadní, nedělal vývrtky ve vzduchu, nekozloval a nelítal jako kretén... To všechno jsou totiž pomluvy, které služka šíří, aby mě společensky znemožnila.

Béruš s Megy dorazili do stáje až odpoledne a moc se neohřáli, protože je hned Štěpánka s Markétou odvedly stát do vody, a i když mi pak přišel Amík, tak ani jeho jsem si pořádně neužil, protože toho mi pro změnu sebrala majitelka.

A jelikož už mám vězení opravdu plné zuby, dal jsem svůj názor najevo hned zrána, takže ze služky místo pozdravu vypadlo něco, co slušný internetový deníček nemůže publikovat. Přitom já se těch vrátek nedoprošoval, aby dopadly tak, jak dopadly, to byla čistě jejich soukromá věc. Prostě a jednoduše tam byly, a pak tam nebyly, nevidím v tom nic, nad čím je nutné se tak vehementně pohoršovat.

Já jsem totiž kreativní!

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: