čtvrtek 4. srpna 2011

Tak nás léto tak rychle opustilo, jako včera přišlo. Od rána liják střídající chcanec, takže jízdárna opět změnila vzhled (vzniká kolonie jezer, postupně se slévající do centrální vodní plochy, která se pořád ještě nerozhodla, jakým způsobem se bude rozlévat), a služka s povzdechem schovala šortky. Ale faktem je, že i přes lijavec bylo teplo, protože trenérka s dětmi se chcancem nenechaly rozházet a statečně vyrazily ven, s Amíkem, Megy a Béruš.

On celý ten odjezd byl vtipný, protože nejdřív přijela majitelka Amíka s hlášením, že v centru KV proběhl šílený liják, který se jí celou cestu domů držel, a že bude co nevidět tady. V momentě, kdy služka loupající bidlo pronesla „tak třeba se to otočí“, se přímo nad ní nakupila temná mračna a následovalo přesně to, co popisovala majitelka Amíka. Bohužel pro nás všechny nepopsatelný chcanec dvounožce neodradil, z čehož jsem byl velmi zklamán, protože jsem tím pádem znovu trapně osiřel, a co ještě hůř, dostal jsem ránu klackem, protože jsem se pokoušel vyvrátit levý roh boxu. Služka je totiž nejen pošahaná masochistka, ale i nechutná sadistka, a tohle od ní bylo extra hnusné, protože jsem tím pádem zažil dvojnásobný nervový kolaps!

Od služky je milé, že mi znovu celý den dělala společnost, a to i když já moc dobře vím, že tam nezůstává kvůli mně, protože ji víc zajímají bidla, která odkorňuje. Ani banán mi nedonesla, trubka; budiž mi útěchou, že ani bidlům nic nedonesla, a také že já po návratu Amíka, Béruš a Megy dostal od zmoklé ekipy hromadu dárků, které během cesty ze Dvorečku byly posbírány jen a jen pro mě!

Protože jsem hodný kluk a největší chudáček doma uvězněný. A že toho bylo, hotová vánoční nadílka: špendlíky, kukuřice a višně, a fakt je velká škoda, že cestou do Dvorečku nikde neroste mrkev anebo banán. Protože to by byla výslužka větší než moje bývalá vrata!

Opět mi zkoumali nálevku, ale naprosto nechápu proč. Jasně, že se vstřebává, bodejť by tak nečinila, když jsem zavřený ve stáji. Ale naštěstí trenérka u Béruš našla vytékat nudli, a protože se znovu vrátil nelítostný lijavec a chcanec, tak Béruš zůstal na noc ve stáji se mnou.

Paráda!

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: