úterý 16. srpna 2011

Pěkný cvrkot, po ránu. Akorát místo služky dorazily děti a vykydaly mi, což se služce určitě nesmírně líbilo, protože ta odpoledne vykazovala známky velmi náročného pracovního nasazení, a posléze byli z Amíkovy louky přivedeni kolegové, Amík, Béruš a Megy. A společná snídaně je prostě nejvíc prima, takže jsme si nacpali břicha, a poté jsme byli opravdu odveleni k bažantnici.

Akorát tedy trenérčino opatření „tady budete, šmejdi!“ se nám absolutně nelíbilo, protože nás zavřeli jen na tu nejspodnější louku. A že dokud tohle nesežereme, jinam nesmíme, a že námitky ani stížnosti se nepřijímají.

To je prachsprosté vydírání! A pořádně hnusné! Protože smyslem života chudáčka koníčka je migrovat, nikoliv se zdržovat na jednom hektaru, takže jsme se půl dne pásli a zbytek jsme strávili čekáním u původního vchodu, aby dvounozí z druhé strany údolí viděli, že PROTESTUJEME.

A netřeba přemýšlet, jestli na nás děti žalovaly, že jsme trčeli u vchodu, protože jsme nejdřív dostali vynadáno od služky a posléze i od trenérky, když nás děti odpoledne převedly do stáje.

Amík, Béruš a Megy museli pod sedlo. Já ne, heč! Mě si vyzvedla služka, ze stáje, a divila se, že dřímám, místo panického chození kolem vlastní osy. A vzala mě na lonž, jenomže po včerejším národní přehlídce všech druhů dešťů se naše jízdárna nedá nazvat jízdárnou. Služka vyzkoušela najít kruh, který se tvářil „tady by něco snad i šlo“, ale po pěti minutách krokování, kdy služka bedlivě hlídala, abych chodil na obě ruce stejně dlouhou dobu (ano, instrukce od veta, ty s vykřičníkem), a kdy mi nařídila klus, jsem hned po prvním kolečku byl přehozen na druhou ruku, ryze kvůli podívání se, jestli je to stejně tak strašné jako na předešlou. A bylo, protože já v hlubokém chodit nesmím a nebudu a chudáček koníček a úplně všechno bolí a nohy nejdou zvedat a vlastně celá záď nejde zvedat a týrání a mučení a tak.

Služka pak ještě zkusila, jak se pohybuji na asfaltu, ale i když na něm jsem vypadal tak nějak normálně, bylo jí to k ničemu, protože lonžovat na tvrdém se nenosí. Naštěstí!

Takže volno. Prostě to umím. Šikovný kluk!

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku:
odpovědětodpovědět Gravatar

Mas naprostou pravdu s tou migraci, nase...

Mas naprostou pravdu s tou migraci, nase sluzka nam uz tyden nedava seno, protoze pry mame vypast zadni louku, kde je pulmetrova trava. Ale my prece musime vydupavat placek u vchodu!