čtvrtek 18. srpna 2011

Perfektní servis.
Brzy ráno přiběhla majitelka Amíka a nasypala mi snídani, na kterou jsem měl hafo času, takže jsem si mohl řízky rozprasit a nesežrat je a rozházet je všude, kde rozházet šly. A proč?

Protože přece nebudu žrát pitomé řepné pelety, když jsem se samo-obsloužil. Jsem totiž kreativní a nedalo mi práci zjistit, že provázek, který funguje coby třetí příčka mých upgrade-dveří, nekope (jakože elektrika), a co ještě lépe, dá se přes něj natahovat. A jak jsem se krásně natahoval, udělal provázek „lup“ a mně se podařilo udělat žirafu, takže jsem si přitáhl nejen kýbl, kde měl řepné řízky namočené Béruš, ale i Amíkův, ve kterém byl spařený ječmen. Takže parádní zábava, protože jak jsem to převrhnul do chodbičky, musel jsem mezi příčkami vyvinout velmi důmyslné práce krkem, a přežral jsem se.

A když majitelka Amíka vešla ráno do stáje, tvářil jsem se, jakože já nikdy nic, a dožadoval jsem se snídaně. Majitelka Amíka samozřejmě spoušť nepřehlédla, protože ječmenem smíchaným s řízky byla pokrytá prakticky celá chodbička kolem vchodu do mého boxu, ale majitelka Amíka nad případnými následky (schvácení apod.) nepolemizuje a snídani mi fakt nasypala, takže jsem ke kýblu ječmene dostal i svůj oves a vojtěšku. A také pět litrů řepných řízků, ze kterých bylo nutné oves vypreparovat, protože řízků jsem už měl fakt plné zuby, a podle toho vypadal i můj box.

Majitelka Amíka o incidentu informovala až pozdě odpoledne, tedy v době, kdy už služka pojala silné podezření, protože v mých bobcích identifikovala zvýšené množství ječmene, a jelikož nikdo pro tento zvláštní jev neměl patřičné vysvětlení, jala se čmuchat. A služka je stopařka, bohužel, a přestože jsem se tvářil jako andílek, byla v obraze dřív, než majitelka Amíka přišla a podala vysvětlení.

Prostě mi to SKORO prošlo, nebýt služčina trapného dotazu, co se tady ráno sakra dělo, že ze mě padá ječmen po kilech, a proč je ječmen ve žlábku před mým boxem a řepa rozházená po celém boxu (což byla lež, protože já ji vyházel pouze v okolí žlabu). Navíc Štěpánka dostala od trenérky vynadáno, že nenamočila řízky, a když se bránila, že je včera určitě namáčela, tak se jí služka zastala a prstem ukázala na mě, mrcha jedna proradná. Správně by měla zatloukat se mnou, coby majitelka! Navíc mi pak šla sáhnout na kopyta, s neustálým zdůrazňováním, že jsem kretén /což nejsem, to se klidně budu hádat/, a k večeři jsem dostal akorát otruby a olej. Zrada!

Jinak ale pohoda, přes den. Ostatní měli volno, protože v sobotu jsou závody, a mě služka vyzvedla u bažantnice po příjezdu z roboty. Nadávala na vedro i na kopec, a že na nějaké ježdění kašle, protože je ráda, že po dnešku vůbec existuje. Jako na asfaltu se mnou zaklusala, jestli uvidí nějakou pohybovou změnu, ale samozřejmě neviděla vůbec nic, takže mě zaparkovala do stáje a žádná pracovní činnost mi tudíž nehrozila. Paráda!

Přes noc opět doma. A jako super, protože bouřky, kterých se služka obávala, opravdu přišly, a to by mi na záda cedilo přímo pekelně a dlouho.

Prostě šikovný kluk!

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: