neděle 21. srpna 2011

Další ráno, kdy služka nejen že nepřišla první, ale nepřišla dokonce vůbec, protože se někde ve Varech flákala a chudáčka koníčka bílého museli krmit náhradníci. Ale v pohodě, po snídani jsem byl odveden za ostatními, k bažantnici, kde jsme kolektivně strávili pěkný teplý a kupodivu další letní den.

Až odpoledne jsme byli přivlečeni, jakože na ježdění, a protože Amíka si majitelka vzala ráno, mohla služka zdárně využít služeb Amíkova sedla a já tudíž přišel o možnost volna. A to bylo jak jinak než samozřejmě do nebe trapné.

Služka trenérčin nápad „pojedou s tebou moje holky“ zprvu nepochopila, než vyšlo najevo, že to tak opravdu je, a že Béruš si osedlá Štěpánka a Megynku malá Markétka, letos pětiletá. A že prý jestli já spáchám jakoukoliv formu harakiri a poplaším poničku a malá kvůli tomu sletí, čekají mě takové změny, že nebudu stíhat výstupy do hory počítat.

Prostě mi nic nedopřejí. Ani malé decentní kvíknutí či povyskočení či hození hrbem... Jsem chudáček koníček. Navíc se funkce kolektivního plašiče zhostil Béruš, kterého k smrti vyděsil kus klacku ležící v trávě, protože žral Béruše pouze cestou zpátky, neboť cestou tam byl zcela neškodný. A to bylo hodně vtipné, protože o ten samý kus jsme cestou tam zakopli beze změny všichni, zatímco během návratu Béruš předvedl onen kouzelnický trik, kdy se během setiny vteřiny přesune v čase a prostoru, a Megy uskočila spolu s ním.

Já bohužel ne, protože já měl úplně jiné starosti, protože mě se v daný moment pokoušel sežrat podezřelý lopuch, a kromě toho jsem musel stíhat i vytrvale služce vytrhávat otěž, protože co kdyby se mělo utíkat? Pořád ve střehu!

Utíkat se bohužel neutíkalo, což mi služka nezapomínala neustále připomínat. Že prý s sebou máme malé dítě, že je pitomost riskovat a že mě přece prej „cosi“ stejně děsně strašně bolí, kvůli čemu se mi nechce natahovat pořádně zadní nohu. Je fakt blbá! Ona nemůže chápat, co já prožívám, a dělat si z toho srandu je vrchol drzosti a trapnosti.

Ale tak přežil jsem to. I služčino držkování, že už chce svého Apollona, že další den v Jupiteru nepřežije. A co mám asi tak říkat já a mé duševní zdraví?

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: