neděle 28. srpna 2011

Nepopírám, že jsme spaní doma přijali velmi kladně. Ona se služka ráno divila, že nemáme pod sebou sračky, protože jsme opravdu pilně odpočívali. Pěkně leháro, žádné chození do kolečka, hrabání a další projevy nespokojenosti. I u mě se dalo kydat, jakože oddělovat slámu a seno od bobků, což normálně nemá význam, protože většinou všechnu podestýlku proměním ve sračky. A protože služka včera večer ničím nešetřila, měli jsme pod sebou vrstvu jak v Interhotelu a sena mraky, takže kobyla měla ráno břicho tak monstrózní, že by trenérku trefil šlak, vidět ho.

Prostě sobota namáhavá byla, o tom žádný pochyb. První várka (já se Sergejem) jsme z Rosnic dorazili v půl osmé večer, přičemž jsem já znovu byl tím chudáčkem koníčkem, kterému ve Dvorečku sebrali z vleku kamaráda a který musel dalších 5 kilometrů cestovat ve vozíku sám a opuštěn. A jak správně napsala služka do SMS trenérce, byl jsem pořádně, ale opravdu pořádně naštvaný!

Ale pak už pohoda. Vyložili mě, ve stáji už mě vítal Béruš, a zatímco Nastík pospíchal pro Amíka a Megy, já už jsem do sebe tlačil teplou večeři. Zbytek stáda přijel až po deváté večerní, se zbytkem totálně vymrzlé a zmoklé posádky, a služka, která coby poslední ze stáje odcházela kolem jedenácté večerní, nám nezapomněla jako pochvalný bonus naservírovat zbytky špendlíků a blum.

Snídani nám nasypala majitelka Amíka, která byla s Amíkem na vycházce hned brzy ráno, abychom na něj nemuseli čekat, až přijde služka se Štěpánkou. Ale všechno nakonec bylo úplně jinak. Služka ihned po svém příchodu spáchala vytažení chudáčka koníčka na asfalt (jakože mě), a to prosím schválně rovnou z boxu a bez krokování, aby byly jasně vidět veškeré následky včerejších závodů. A jestli se těšila, že se ukáže, že to prostě bylo moc, a že ona bude moci před trenérkou vítězně prohlásit „A já to říkala! JÁ měla pravdu!“, tak to se šeredně spletla, protože jsem fit. Šmajdat šmajdám, to ano, ale o nic víc než normálně. I nálevka je stejná, nehřeje, nebyla tvrdá, i když mi služka nohy nezabalila, a bez problémů jsem předvedl i klus, na tvrdém. Takže mě vrátila zpátky do stáje a že prý určitě něco hraju a že to vytasím, až budeme někde, kde se to nejméně hodí.

Což (mezi námi chudáčky koníčky) vůbec není špatný nápad.

Štěpánka přinesla dvě zprávy: jezdit dnes nestíhají, ale Megy musí pod sedlo, kvůli vstřebání kyseliny mléčné, a jestli by prý služka nechtěla nějaké malé dítě, s sebou. Služce se vidina obvolávání a čekání, jestli nějaká maminka dítko v neděli před obědem pustí, případně jít jezdit odpoledne a znovu svádět a vyvádět (kilometr tam, kilometr zpět) zrovna nezamlouvala, takže vymyslela kompromis. A že jezdit hned teď a že Megy půjde za mnou na vodítku.

Prostě totální hovadina, protože já musel jít první, což bylo trapné, a ještě jsem musel táhnout kobylku, protože té služka v blažené debilitě, jak to krásně vymyslela, zapomněla nasadit náhubek. A jakmile jsme vjeli do vyšší trávy, zahájila Megy stravovací proces, čímž služce vytrhávala ruku z pantu, a jak to škubalo se služkou, škubalo to i se mnou, protože se chytala sedla, aby ji ponička nestáhla. Naštěstí jsme pak i klusali, a to už se dalo, protože v klusu Megy škubat trávu nestíhala, a jelikož jsme louky obklusali dvakrát na každou ruku, měl jsem aspoň chvíli klid.

A samozřejmě jsem byl hodný kluk. Jako bubáci byli, ale v omezeném množství, takže služka pojala vedení stylem „western“ a samozřejmě bedlivě monitorovala, jestli nekulhám.

V terénu jsme byli zhruba hodinu. Pak nás služka odvedla k bažantnici, kde už na nás v nejvyšším bodě (tzv. vyhlídka) očekávali Amík a Béruš, a pak už jsme měli až do večera volno.

Akorát tedy to válení, to bylo naprosto o ničem. Proč sakra nelije, když to potřebuji?

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku:
odpovědětodpovědět Gravatar

A já se měla vsadit!!!! :oD :oD :oD

A já se měla vsadit!!!! :oD :oD :oD