pondělí 29. srpna 2011

Tak léto už to asi fakt zabalilo. Ale jako nevadí, já už pilně pracuji na výměně srsti, takže služčino doufání, že ve Stružné nebudu v zimních chlupech, je naprosto marné a naivní. Ona mi sice denně vyhrožuje, že mě začne intenzivně dekovat, jakože přes den slabou a na noc silnou deku, abych s nasazováním zimní srsti přestal, ale zatím má od slov k činu daleko. Naštěstí!

Sluníčko sice během dne střídavě vylézalo a zalézalo, ale žádné extra teplo nebylo. Takže když nás děti přivedly do stáje a posléze přiklusala služka, aby se zhostila funkce dospělého dozoru, nefalšovaně se zděsila při pohledu na děti, které se na „budete stát s koňmi půl hodiny ve vodě!“ vyzbrojily plavkami a žabkami. Zřejmě dojezdy tropických veder, ale pohled na služku, navlečenou v mikině a prošívané vestě, naznačil, že služka si nedělá srandu, a že jestli se děti okamžitě neoblečou, tak žádná voda s koníkama nebude.

Já to říkám furt, že je zlá. A blbá! Ale pravdu asi měla, protože žádné dítě ve vodě svršky na břeh neodhodilo, byť tvrdily, že jim je vedro. Venkovních dvacet na teplotu vody jaksi vliv nemá. Ale jinak volno, přesně jak trenérka naslibovala. Po stání v proudu řeky jsme byli odvedeni do stáje, kde nás čekala večeře, a během ní trenérka se služkou polemizovaly nad mou nálevkou. Trenérka tvrdila, že ji mám lepší, den ode dne, zatímco služka oponovala, že to není pravda, že nálevka je pořád stejně hrozná, ale že lepší už to asi fakt nebude. Ale že mě tím díváním se na mou chudinku nožičku ruší při žraní, to už je nezajímalo!

Ale tak přežil jsem to. Jsem šikovný kluk.

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: