sobota 3. září 2011

Léto si na nás vzpomnělo!
Zrána to tak nepůsobilo, protože rána už bývají pekelně chladná, ale během dne se předpovědi počasí naplnily doslova rekordně, protože podobnému pařáku jsme od začátku prázdnin vystaveni nebyli. A co si budeme povídat: pro nás, kteří již pilně měníme srst, šlo o pořádnou pakárnu, a co ještě hůř, museli jsme pod sedlo.

Služku jsem dnes neviděl, protože ta se již včera zdekovala někam neznámo kam. Ona je totiž pěkná trubka! A to pěkně zrádná trubka. To bylo keců, že po okování budu mít opravdu lehoučkou zátěž, abych z přeúhlení nešmajdal, a že nejlepší by bylo pracovat obden. Jenomže trenérce chyběl do týmu jeden chudáček koníček (Amíka si vzala pod sedlo majitelka) a tak jsem to odnesl já, ten ze všech jak jinak než úplně největší chudáček koníček.

A služka by konečně mohla pochopit, že když trenérka řekne „jde se na vycházku“, znamená to „budeme cválat všude, kde se dá“. Proč služka nenahlásila, že já mám poloviční neschopenku? A výmluvy, že trenérka říkala „Beruška kulhal, takže jsme šli v klidu a já jen krokem“, mě opravdu za srdce neberou, protože zatímco Béruš měl pohodu a klid, my ostatní museli makat! Pravdou je, že včetně dlouhého cválání, a zrovna cválání mně osobně nevadí, protože z toho se může vyvinout prima bžunda, ale prostě to práce byla.

Tak jako samozřejmě chápu, že služčiny instrukce nikdo vážně nebere, tak jako celou její chronickou paranoiu, že mi něco je, ale kdyby se za mě pořádně poprala, určitě by se výsledek dostavil! Mohl jsem se flákat ve chládku stáje, že ano.

Ale jako přežili jsme, všichni. I služka se vrátila, protože mi musela uvařit večeři. A snídani! Sice jsem ji neviděl, ale zítra tedy žalovat rozhodně budu!

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: