neděle 4. března 2007 (zpětně)

No dnes to s dekou netrefila, služka. Ráno řešila, jestli ponechat anebo sundat, a protože včera bylo mega hnusně, tak jsem dneska na sluníčku trčel v dece, jako nějaký trotl. Jako on foukal vítr, ledovej, a zpocenej jsem nebyl, ale to krásné bláto si tak žádalo o pořádné vyválení... Už se nám zdárně podařilo zničit třetinu výběhu, prý oračka hadr. Na pastvině nad námi už raší tráva, ale tam nás blbka nepustí. Prý bychom to zrasili... No a k čemu jinýmu ten pozemek je? Dokonce byla natolik drzá, že zesílila plot mezi terasami. Už tam ani nestrčím hlavu, takže podlézání elektrického lanka v dece je už pasé.

Jinak donesli mrkev. No konečně. Jsem se i rozklusal, za mrkví, protože jsem věděl, že kdybych nebyl na místě včas, sežrali by mi ji. No oni ji určitě žrali, tajně, a pak se vymlouvali, že zapomněli. Jsou škaredí, na chudáčky koníčky.

Včera odpoledne přišla pro borce Amíka jeho majitelka. Sice mu jako vždycky cpala dobroty, aby se k němu vůbec mohla ve zdraví přiblížit a nasadit mu ohlávku, ale borec ji dneska převezl. Nenechal se chytit ani náhodou, ihahahaaaa... Jeho majitelka musela volat služce, jestli by borce nevzala domů, a dneska pro něho taky nešla, zase ho do stáje vedla služka. Jako Amík se už dlouho snaží služce vysvětlit, že jí dovolí k němu přijít, ale jedině pokud mu něco dobrého donese. Jenomže to by služka nesměla být tak tupá... Nic mu natruc nenosí a ještě ho buzeruje, když borec zaprotestuje. Naopak ho láká přijít k sobě, protože v těch děravých botech nechce šlapat do bláta. Stojí od sebe dva metry a ona žebrá "pojď sem, parchante šklebivej... poooojď smrade... hooodnej kriplík..." Teď ho zkouší učit, aby sám dával hlavu do ohlávky bez hrozby zakousnutí, ale to už musí mít ňamku.

To je stejně zajímavý. Já už neskáču metr vysoko, když se mi sáhne na uši, ale mně nikdo nic nedá. Borec mlátí ocasem ještě předtím, než se ho někdo vůbec dotkne, a ten dostává takových dobrot, od majitelky... Není to spravedlivé.

Váš kůň(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: