pondělí 2. června 2008

Ráno majitelka borce a samozřejmě mi borce ukradla. Já fakt asi podlehnu chronické neuróze… ale jako brzo mi ho vrátila zpátky, takže jsem to přežil. Ale opravdu drama. Přitom po závodech bych měl mít především klid, nikoliv stres a třes nožiček z takového psycho prožitku.

Odpoledne jízdárna. Borec Amík stále pajdá, takže má RTG zajištěné. Vet mu bude žrát nožičky, akorát otázka z ní, které všechny. Momentální stav je, že prohřívá a pobolívá přední levý spěnkový kloub. Ještěže chudáčkové koníčkové nemají vepředu více nožiček, to by asi trenérka tápala mnohem víc, která bolí nejvíce.

Děti jsem musel odvozit já, ale v klidu, žádné honičky. Pouze přechody klus a krok po obvodu jízdárny, a vše bylo proložené s návštěvou řeky, ve které borec strávil minimálně hodinu. Ráchal se, cákal, fakani pištěli… Mě už pak to „do vody – z vody“ štvalo. Jako voda fajn, na osvěžení, ale každých patnáct minut to je vopruz. Ovšem na druhou stranu, na mokrého chudáčka koníčka se lépe lepí prach a různý bordel, což je samozřejmě výhoda.

Trenérka nám kosila trávu. Jako chápete to: navážet na pastvu posekanou trávu se děje jenom tady. Ale nám to nevadí, protože v ní je jetel a vůbec je taková neprotříděná a pěkně narostlá. Skoro lepší než ta za zakázaným plotem. Ačkoliv by se dalo polemizovat, jestli smyslem a účelem sekání nebylo přemístit lavičky pod stromy do stínu, jak už před týdnem navrhovala služka (než se popálila od kopřiv a prohlásila, že se na to může vys…kašlat).

Služka přišla, ale jen na půl hodiny. Přišla zabalená po uši, protože ji včera brutálně popálilo sluníčko. Nedivte se: když si někdo splete tuby a namaže se tělovým mlékem, místo opalovacím, tak nemůže čekat, že po několika hodinách na slunci nepřijde k úhoně. Škrabošku na ksichtě má nepatrnou, ale ruce a ramena jí podle jejího výrazu nejspíš brzo upadnou. A zásadní otázka zní: kdo tady všechny neustále buzeruje „namazala jsi se? Pořádně?“ Správně, služka.

Máme suchou jízdárnu. Nikdo ještě nerozhrabal tu hlínu, služko.

Váš chudáček koníček
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku:
odpovědětodpovědět Gravatar

Sekání trávy, když je pastva, se neděje ...

Sekání trávy, když je pastva, se neděje jen u Vás. Také tady, na severní Moravě, jsme poněkud odlišní:)