neděle 22. června 2008

Služka je zmije. A jako snídaně ráno nebude? Milostslečna jako nevstává, kvůli chudáčkovi koníčkovi? Kde včera trajdala, důra?

Když mi majitelka borce odebrala Amíka, tak jsem lítal po výběhu a řval. Kam se hrabou krávy! Ale divte se mi, když jsem neměl co do huby: chudáček koníček vyhladovělý. Navíc služce to opravdu žíly netrhalo, protože ona věděla, že nahoře žádnou snídani nemám, a že prý se jednou bez ranního jádra obejdu. Jako jak obejdu? Jasně že neobejdu! Málem jsem to nepřežil. Asi zase budu nevyžírat, aby si čúza laskavě uvědomila, jak vážného prohřešku se dopustila.

Ale jinak klid, celý den, to se musí nechat. Po včerejšku se dalo očekávat cosi ve stylu „uvolňovací procházka“, ale služka nejspíš usoudila, že uvolněný jsem již dost. Prostě ráno nepřišla, přiloudala se až navečer a působila na mě dojmem, že právě teď vstala a s obrovským překvapením zjistila, že už je den. Ale tak aspoň jí byly vidět oči.

Borec Amík usoudil, že je načase započít akci „sabotujeme služčin týden“ (služka má ode dnes nonstop službu, když je trenérka fuč), a roztrhal uzdečku. A to velice fikaně: když ho majitelka vedla, podrbal si o ni hlavu a uzdečku si svlékl z hlavy. Nebylo to poprvé, protože služka s trenérkou trvají na tom, že nebudeme mít udidla napasovaná „do úsměvu“, takže při troše dobré vůle uzdečka přetáhnout přes uši lze; akorát že majitelka borce nemá v ruce onu pohotovostní šikovnost a neovládá leopardí skok po krku, jako třeba služka. Borec Amík jí zdrhnul a jak utíkal a uzdečka mu vlála mezi předními nohami, rozerval ji na cáry. Nátylník, čelenku... rychlá zkáza. Služka prý prohodila „no to nám to pěkně začíná“ a že prý někde bude ta původní Amíkova uzdečka, že ji zítra najde a nějak to poskládá.

Tak třeba by skládání mohlo odložit práci, že ano. Beztak bude určitě vedro a hloupé počasí.

Služka mi přinesla zvony, nasypala mi snídaňo-večeři, a pak akorát vymyla barely na vodu, víc si nás nevšímala. Takže nakonec pěkná neděle, ale tu snídani jí neodpustím.

Váš chudáček koníček
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku:
odpovědětodpovědět Gravatar

Skvělej blog! Taky tvořím jeden o těch u...

Skvělej blog! Taky tvořím jeden o těch ubohých zvířatech, ale ne z jejich úhlu pohledu, nýbrž jak vnímám jejich chování já, takže to asi není tak vtipné... Budu ráda za návštěvu a komentář :-)