úterý 24. června 2008

Služka kvete štěstím. Když včera ráno volala kovářovi, netušila, že o pár hodin bude nutnost přezout akutní (Amíkova chybějící podkova). A s kováním to zrovna vypadá blbě, protože kovář má volné místo až na konci příštího týdne. To je tak, když služka ví, že se má objednávat minimálně dva týdny předem, a když trenérka prohlásí "to počká". Obojí špatně.

Ale zázraky se tak trošku dějí... Kovář že prý dorazí zítra odpoledne, že v diáři našel skulinku. Služčina radost byla slyšet až z Prahy (ona totiž odjela za kulturou, což v praxi znamená, že utratí spoustu peněz, které mohla s čistým svědomím vrazit do svého chudáčka koníčka). Takže závody v Děpoltovicích bohužel nejspíš budou. No kde je spravedlnost?

Navíc služka netuší, co jsme během její jednodenní nepřítomnosti provedli s ohradou mezi prostřední a horní pastvinou. Až to uvidí, tak ji asi trefí šlak, protože jsme kromě pletiva vyrvali i kůly a zničili jsme kompletně tu přepážku. Ale já za to fakt nemůžu, že se mi to nepovedlo podlézt a že jsem to poposunul; prostě se vloudila chybička a borec se přidal, protože je to hodný kluk. Takhle excelentně jsme už dlouho předlouho nic nerozebrali. Ale dobře jim tak, dvounožcům, nemají nikam jezdit.

Nakrmit mě večer přišla Jarča. Prý mi měla zkontrolovat oko... No teče fest, ale aspoň se služka nebude nudit a trajdat kdesi v Praglu.

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: