středa 25. června 2008

Takže čekání na kováře. Služka už nás asi má plné zuby: že prý se odstěhuje, ale nemluvila o Praze, takže buď něco tají nebo kecá. Ale asi spíš to druhé. No každopádně dnešek byl pro její nervy jako stvořený. No je blbá… Zásadní chyby se dopustila, když napsala větším holkám, že se jezdit nebude, protože má přijet kovář, a aby pro nás přišly dřív, než ona skončí v práci. Co jako čekala? Že slečny přijdou? Naivní a blbá. Jedna poslala zprávu, že nepřijde, druhou služka viděla z okna, jak nafintěná kamsi jde a opačným směrem od nás. Přitom v pondělí se obě dušovaly, že ve středu není problém přijít, protože končí ve škole brzy. Asi omyl, řekl bych.

Služka se ocitla ve svízelné situaci, protože neměla pomocníky. Poslední naději vkládala do Kibicky, která ochotně souhlasila s tím, že nás přivede domů včas, ale bohužel řemeslníci u nich na balkóně v půl čtvrté neskončili, takže když těsně předtím poslala služce zprávu „nemůžu minimálně do půl páté“, služka si chtěla jít hodit mašli. Naštěstí majitelka Amíka pochopila, že na větší holky by se čekalo marně, takže mi odvedla Amíka a pár desítek minut poté pro mě přiklusala služka. Vypadala, že každou chvíli chcípne, ale já ji do toho kopce utíkat fakt nenutil, to ona sama.

A aby těch komplikací nebylo málo, majitelka borce spěchala do práce. Kovář sice přijel v době, kdy se ještě dalo obutí Amíka stihnout, jenomže spolu s kovářem přijela taková bouřka a taková průtrž mračen, že se kovář neodvážil ke kovadlině přiblížit na půl metru. A čas letěl a venku před stájí krajina pomalu měnila svůj ráz. Bouřky se potkaly asi tři, nad údolím, ale ta nejsilnější naštěstí město minula obloukem. A asi někde hořelo, protože hasiči houkali. Ale nám bylo hej. Mouchy nežraly… Takže jsme s Amíkem spali. Svěšený pysk, všechno na praku.

Kvůli časovému průseru Amíka začali kovat ve stáji. Tma jako v pytli a kvůli bouřce hrozilo i přerušení proudu, což by asi znamenalo konec kování a konec služky. Ta šedivěla před očima, protože ji čekalo držení nohou nejen mě, ale i půlky Amíka, a ona s těmi jejími problematickými klouby na tomhle druhu zábavy zrovna nefrčí. Takže utíkala domů odevzdaně sežrat čtyři brufeny, aby to přestála, a mezitím kovář s majitelkou borce udělali Amíkovi zadní nohy, protože ty jsou na držení těžší. Mezitím se bouřka zdekovala a udělalo se normální denní světlo, takže se všichni přesunuli ven, k velké úlevě služky, protože té už ve stáji nešlo dýchat a vyplácala si půlku foukačky.

Ale jako my byli fakt hodní, já i borec. Po celou dobu kování jsme chrápali, ani jedno škubnutí, ani jedno divadýlko. Hodňoučcí jako beránci. Služka nakonec byla šťastná jako blecha, že přišly i tři malé děti; Péťa sice musela domů, ale malá Nikča s Míšou zůstaly a pomáhaly u kování až do konce. Vtipné bylo, že všechny tyhle děti dorazily pouze a jen díky mobilům: Péti maminka ho měla vypnutý a malé Nikče bez telefonu nikdo nevyřídil, že se dnes nejezdí. Jinak by služka zažila perné chvíle, úplně sama na okování jednoho a půl chudáčka koníčka.

Mám prý poděkovat všem zúčastněným, za obětavou snahu a pomoc. Plus dodatek, že jestli ještě někdy trenérka odjede na dovolenou, tak že služka dobrovolně půjde umřít do vysoké trávy a stohu sena. A prý co se vys*re zítra. Že bych zahájil zánět spojivek? Oko teče víc a víc, takže mě zase týrali Ophtalem, septonex mastičkou a vyfasoval jsem farnamku masku. Vypadám opět jako debil.

Váš chudáček koníček
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku:
odpovědětodpovědět Gravatar

A Finečku tobě ta maska sluší , stejně j...

A Finečku tobě ta maska sluší , stejně jako ty nový podkovy.Kdybych byla tebou , tak bych byla ráda , že jí mám , aspoň tě nekoušou ty hrozný mouchy a ostatní hmyz a také se ti to rychlůejš uzdraví.
odpovědětodpovědět Gravatar

Na koně by jsem já i s Nikčou přišli ste...

Na koně by jsem já i s Nikčou přišli stejně , i kdybi jsi nám zavolala , bebo napsala že přijede kovář!!!!!! Protože bych byla zvědavá jak se kovají , ale to jsem byla stejně , a za druhý by jsme tě nenechali na stoličkách , když chceme jezdit , tak si to musíme odpracovat ne????!!!!!!!!!!!!
odpovědětodpovědět Gravatar

Náhodou v tý masce vypadáš v pohodě. Ani...

Náhodou v tý masce vypadáš v pohodě. Ani se ti s očíčkem nedivím, když jsi jí neměl. Nám všem koním co jsou ve výběhu a masku nemají, tak všem začali očička týct a jenom tak mžourají.. Ale majitelům to nevysvětlíš, protože "v tý masce přece vypadají tak blbě.." Tak buď rád, že jí máš:-)