čtvrtek 26. června 2008

Jak že to říkala služka? Že je zvědavá, co bude zítra? To jako dneska?

Mám díru na břiše. Ale jako fakt festovou. Do banálního bebí od podbřišníku se pustily mouchy a jak po nich kopu přední nohou, rozedírám si podkovou ránu víc a víc. Takže mokvavá lochna.

S podbřišníky je to v mém případě tak trošku prekérka: textilní mě odíral, provázkový také, protože se nad břichem při povolení muchlal. Služka mi koupila koženého kentaura, takového toho drahého, jenže pod kůží se zapařuji – takže jedině s beránkem. A protože se beránek také shrnuje, tak se musí našít napevno, a jak se věčně přechází řeka, tak kůže na podbřišníku popraskala, protože ve stáji materiál špatně schne. Letos služka beránka nepřišila, protože kůže je rozpraskaná fakt hodně a je nutné ji často mazat: tudíž mám pár vydřených míst, a nákup neoprenového návleku se také minul kladným účinkem. No zkrátím to… koupila mi dneska bavlněný podbřišník. A pyskovala jako ras: že prý sedm stovek a že mi ho omlátí o hlavu, jestli to problém nevyřeší…

No nejsem já chudák?

Pod sedlo jsem naštěstí nemusel, prý kvůli novým podkovám (alibisticky zdůvodněná lenost služky), včera jsem hodně citelně našlapoval. Pak si služka hrála s tou dírou na mém břiše: nejdřív betadina, na ni wonder dust od Farnamu, aby tam přestaly lézt mouchy, a když se udělal suchý povlak, přestříkla to ještě repelentem. No samozřejmě jsem uskočil a vzal sebou i plot, protože cokoliv vydávajího zvuk „tsssst…. tsssst“ žere Finy. Kupodivu mě nebila, ale vzápětí vyšlo najevo, proč: potřebovala mi ještě zakapat a namazat oči. No takhle já si rovnocenné partnerství člověka a chudáčka koníčka nepředstavuji.

Ale jinak mě chválila, že jsem prý hodný, že jsem neztratil tu masku. I když jak jsme utíkali s borcem na večeři, služka nadšeně nevypadala, protože z té horní terasy jsem skočil, přes ten zbořený plot. Ale jako skrz tu masku fakt vidět jde, té mrkve na zemi jsem si všimnul okamžitě.

Služka pak řešila, jestli obejít ohradu… A usoudila, že jestli chce dobře spát, tak bude muset stačit pomodlení se, aby všude držela. Asi zapomněla kapesníky, řekl bych.

Váš chudáček koníček
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku:
odpovědětodpovědět Gravatar

Makyna: díky za cenově příjemnou metodu,...

Makyna: díky za cenově příjemnou metodu, ale ta nejspíš fungovat nebude, protože brodíme řeku minimálně čtyřikrát, pokud jedeme ven. To žádná vata nevydrží:o) Ale jinak uvažujeme stejně, protože dnes jsem takhle "zavatovala" to rozkopané bebí (na jízdárnu). A super - rána zůstala suchá, nerozedřela se.
odpovědětodpovědět Gravatar

Zdravím Finečka, mám doporučení pro služ...

Zdravím Finečka, mám doporučení pro služku - můj oř má též neustále problémy s odíráním od pobřišáku. mě na to skvěle funguje vata... před jízdou dát kopec vaty na postižené místo, utáhnout aby vata držela na místě a je to =) Vřele doporučuji tuto cenově velmi příjemnou metodu! Bebíčkům zdar