2. října 2008

Služka byla viditelně na vážkách, dneska. Za normálních okolností bych měl nárok na VOLNO, jako pokaždé dva dny před závody (no čtete dobře: ZASE se chystá veřejné týrání chudáčků koníčků, ono služce to poslední znemožnění nestačilo), ale protože intenzita práce klesá, tak kdovíjak přepracovaní zrovna nejsme. No prostě se trubka bojí, že s ní v sobotu tradičně zametu. Zátěž nám důry ubírají účelně, prý abychom Huberty neabsolvovali na zadních. Taková sprostá pomluva! Třeba vloni jsem po zadních vůbec nechodil, a za ten finálový úprk u Aše, kdy jsem odpálil neplánovaný dostih i bývalým steeplerům, za ten mohli ti westerňáci, kterým nebylo cizí cválat si lážo plážo z kopce. V tom jsem nevinně. Že mě služka chtěla na místě zabít, ale jaksi nemohla, protože již neměla žádnou fyzickou sílu, to už není přece můj problém.

Takže bych dnes nejspíš pod sedlo musel, ale služka má skluz se stavbou překážek na našeho Huberta. Hurá, volno. Borec Amík a kobylka se svými majitelkami venku byli, a poté naváželi vodu i seno, a služka akorát dopravila nahoru sérii kýblů, aby nakrmila mě, Kaštánka a Pegase. Jo Pegas... Pegas je pěkný zrádce. Se nějak otrkal a už mě nechce respektovat jakožto silnějšího. A kdyby jen mě, on buzeruje už i Kaštana! Tak jako on si to se svou kolosální postavou může dovolit, to je fakt. Jsem ho pak vyzýval ke hře, jsme se kousali po žuchvách a po nohou, ale jakmile služka přiběhla s foťákem, nechali jsme toho. Přece se zrovna před ní nebudeme předvádět na zadních, že jo. Jinak když už jsme u těch zadních: borec Amík se zvedal, když si zabral jednu z hromádek sena a Kaštan se chtěl přiživovat s ním. Dokud se služka nenaučí tasit foťák během setiny vteřiny, tak nemá šanci tohle zachytit. A Kaštánek opravdu odběhl, asi mu společnost „zvětšeného“ borce nedělala dobře.

A hádejte, za kým Kaštan vyrazil. Správně, asistovat služce. Zkoušela ho zahnat, ale protože měla veškeré své věci rozbordelené kolem překážky, kterou právě stavěla, tak neměla šanci všechno ubránit a ještě bouchat kladivem. Do všeho jí Kaštan strkal čumák a kradl jí klíny z batohu a rozkousával je, a po něm je hned přebírala služčina čudla. Služka je prostě neschopná, vůbec si neumí zorganizovat práci, a taky si jedním svým prstem ocejchovala břevno toho dvojbradlí, když jí sjelo kladivo. To byl zase výkvět českého jazyka, a protože se jí nechtělo trmácet se dopředu do MÉ lékárničky, tak se snažila krev sklepávat prudkými pohyby a na určitých místech dvojbradlí je doslova podepsaná vlastním DNA. Jestli už by se na to neměla vykašlat. Co takhle Huberta zrušit? Jako aby se služka nepřipravila o choulostivé části svého těla.

Na bourání pět let starého tripple baru jsem se přišel podívat i já. Vysypal jsem služce hřebíky z kýble do hromádky trusu a za odměnu jsem dostal jablko. Že prý jestli bych se nechtěl přesunout jinam... tak mi šla ukázat kam (jabloň), a jako tam já šel rád. Akorát že pak přiklusal Pegas a služka zase byla vulgární, protože neměla kam utéct, on ten Pegas je opravdu prostorově rozpínavý.

Služka pak řešila, co ještě jít zničit, a že tenhle trám přesune na drop a kládu z dropu na druhý úsek crossu. Akorát že se jí nepodařilo tu kládu dát na rameno, a že se na to může něco (prý nemám používat hvězdičky ve slovech), a šla vykopávat nějakou břízu zpoza vysoké trávy a kopřiv. A tam už mě nebavilo na ni čumět a šli jsme s Pegasem nahoru, za ostatními.

Jo, a kobylka už mě nechce. Ještě v úterý vykazovala říji, ale dnes když jsem se k ní měl (vždy připraven se vším všudy), tak už kvičela a vyhazovala. To jenom služka zdola hulákala „dej si odchod, stejně už nemůžeš“. Je trapná.

Váš chudáček koníček
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: