pátek 3. října 2008

Tak jako jestli byla středa Pegasův den, tak dnešek byl Kaštanův den. Možná se předem domluvili, těžko spekulovat, ono jak se nic moc neděje, tak oba možná usoudili, že je načase trošku zdejší koloběh oživit. Služka místo ježdění lítá po lese a bojuje se dřevem, děti ven samy nesmějí, takže většinou flákačka, pro Pegase a Kaštana.

Pátek = jízdárna. To se dalo čekat. Počasí excelentně škaredé, ale dvounožci i přesto vyrazili nás hromadně týrat. Tedy kromě služky, ta se trhla a šla opět do lesa, stavět překážky. Co tam tak dlouho vyrábí? Repliku Velké Pardubické? No a že prý jí došla baterie v mobilu, takže si nemohla sjíždět MP3 skladby a místo svých oblíbených pecek poslouchala „Co se děje na jízdárně“. Podotýkám, že kladivem mlátila do klády o nějakých 400m výš a v ně hlubokého porostu: a že prý měla poslech jako na dlani. Divá zvěř panicky prchala pryč, když se mezi stromy rozléhalo „CVÁLEJ !!!“ a sérii vulgárních výrazů nebylo třeba složitě identifikovat. No ale jako já nic, já hodný chudáček koníček, to jenom Kaštánek usoudil, že není třeba se moc namáhat a že to prý rychleji nejde, a že jako jakékoliv hrubější přesvědčování už tuplem ne. A stávka, Kaštanovská.

Jenomže Kaštánek není seznámen s nepříjemným faktem, že jakýkoliv exces tohoto charakteru končí trenérkou v sedle. A spolu s trenérkou nastoupil i bič, což je pomůcka, vůči které je Kaštan silně aversní, což dal okamžitě najevo. A to asi neměl, protože po náznaku, že pobídka bičem tedy jako ne, mu trenérka přišila ještě jednu. A důraznější. A Kaštan stejně důrazně zopakoval svůj názor: vyskočil do vzduchu, téměř do vývrtky, a to byl jeho poslední hrdinský kousek. No jako já bych se od pokusů sejmout trenérku distancoval předem, protože to hraničí s bojem o život, ale to Kaštánek nemohl tušit. K pochopení potřeboval celé jedno kolo, po obvodu jízdárny, ale naštěstí mu došlo, že tohle je situace hodná zamyšlení, a svůj postoj přehodnotil. A že prý to tedy rychleji jde a že jako bič mu vlastně vůbec nevadí, a že i o holeni ví. Trenérka aby ulevila svému tyranskému egu postavila doprostřed jízdárny tu nejmenší kavaletu, čítající zhruba 20 čísel, ale po dvou pokusech tento typ práce vynechala. Že prý takhle zarolovaně je jakýkoliv nájezd nebezpečný, takže kromě kavalet ani ťuk. Ten se má, Kaštánek, bledá závist.

Kobylka se rozchodila, na jízdárně. Začíná ji bavit předbíhat, ale ono ji to brzy přejde, až zjistí, že jízdárna je nuda. To takový kalup na dráze... Proč jsme tam letos byli pouze jednou?

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku:
odpovědětodpovědět Gravatar

No na dráze jste byli jen jednou proto, ...

No na dráze jste byli jen jednou proto, že i služka chce přežít. Jo a musím na ni prásknout, že chce na kavkaz. Co kdyby chtěla, abys ji tam dovezl?:-)) V