z původního deníku

17.05.2002
pátek

Vlastovo první sólo ježdění, konečně se dočkal. Jelikož Jiří pravděpodobně nedorazí ani dnes, postarali jsme se mu o koně i krávy, a od Radky jsem si donesla sedlo, že Bobánka Vlastovi napřed trošku zahřeji.

Akorát že v Bobánkovi se rázem probudil dostihák a hurá, budeme běhat. Nijak mu nevzrušovalo, že já požadovala kroužky, byl jako z divokých vajec. Pokus klusat s ním louky nahoru, aby se protáhl a uklidnil, se také míjely účinkem, takže jsem rovnou zahnala zbytek stáda dolů k vejtřasce, protože jsem slíbila Jiřímu, že Mega vylonžuji. Jenže Megan se také nabudil a přesně věděl, o co mi jde, a tudíž si dal velice záležet, abych je dolů nedostala.

Dokázala jsem je zahnat nanejvýš k druhé straně plotu, ale níž už ne. Vyloženě ze mě neměli srandu, nejvíc hříbě.

Bobánka jsem lonžovala, aby si Vlasta zkusil vysedávání, a pak jsem je nechala chodit sem a tam. Kůň se choval slušně, občas utrhnul trávu a Vlasty v sedle si nevšímal. Vylonžovala jsem Mega a pak rychle k Radce, za Klárkou. Máme jet všichni do Staré Role, podívat se na parkury, a já se zkusím Radky nenápadně zeptat, jestli by vzala na ustájení ještě jednoho koně – Sivena. Pro mě to bude pakárna (každý kůň na jiném místě), ale když Siven na Klondaik nesmí (majitel si to nepřeje), nedá se svítit.(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: