neděle 25. září 2011

     Neděle.
     Poučku o faktu, že v neděli se nedělá, si rovnou odpustím, protože tohle dvounožci evidentně nepochopí nikdy, a den po závodech tuplem.  

     Takže jsme museli pod sedlo. Ale milé bylo, že hned po ránu, protože rosničkami avízovaná horka služku nemálo vyděsila, a že prý je lepší ráno zmrznout a posléze roztávat, než odpoledne vyjet splavená nalehko a poté prochladnout, jakmile slunce zaleze za hory a doly.  

     Ne, že bych si služčiných pokusů o inteligenci cenil, ale v tomhle směru jí rád dám zapravdu.  

     A tak pro nás došli, jakože fakticky hned ráno: služka, Nikča a Verča. Počet dvounohých sice neseděl s počtem čtyřnohých, ale vzápětí došlo k vyjasnění situace, protože Amík místo ohlávky dostal snídani, a nemusím snad dodávat, že tohle prostě nebylo fér! My ostatní jsme museli do stáje, a to tím pádem bez Amíka, takže pro mě hned zrána čerstvé trauma.  

     I když vlastně ne, protože pravé trauma mě teprve čekalo, neboť služka se jala mě vypucovat. Chápete závažnost situace: služka, která se mým chlupům velmi razantně vyhýbá, a která chudáčka koníčka čistí stylem „aby se neodřel pod sedlem“ a „aby ho neodřela uzdečka“, popadla hřbílko a kartáč a šla po mně, natvrdo. Ale to ještě nebylo samo o sobě tak hrozné než fakt, že já si neuvědomil, o koho jde, a když jsem se jí pokusil rafnout, schytal jsem to. Bez nároku na odvolání, bez kousku lítosti. Tohle mám za to, že jsem za ní včera oddřel ten druhý parkur!  

     A nějaké banány a pamlsky a čert ví, čím se mě ještě bude snažit uplatit, ať si strčí někam!  

     Mezi námi chudáčky koníčky, před týdnem jsem to schytal také, a to když mě služka načapala, jak se pokouším během čištění kousnout Anetku. Vystartovala po mně jako býk po červeném hadru, a protože neměla nic, čím by mě mohla praštit, tak do mě bušila svou směšnou pěstičkou. Tak jsem jenom stál, valil oko a tvářil se, jak šíleně jsem vyděšený, aby tu trapnou komedii ukončila, a doufám, že si z toho služka vzala ponaučení, protože jí pak po zbytek dne bolela ruka a všechno jí z ní padalo.  

     Prostě je blbá. A surová k tomu!  

     Ale dnešní ranní vycházka byla prima. Béruš s Verčou a Megy s Nikčou opět jeli tou delší stranou, aby zaklusali, a já se k řece coural krokem. Řeka byla také samé překvapení, protože hladina byla o metr vyšší než obvykle, a než služka stihla udělit nouzové povely, tak už kobylka statečně brodila, ale v pohodě, nikdo nám neuplaval. Služka poté poukázala na fakt, že vodáci pravděpodobně zamykají řeky a že bude lepší, když přes další dva brody půjde první někdo jiný, takže bylo předem jasné, že stejně bude všude v čele brodit kobylka.  

     A samozřejmě tomu tak opravdu bylo. Služka je prostě jiná. A kobylka to měla hodně hloupé, protože jak už má slušně husté a dlouhé zimní chlupy, tak pokaždé musela vyvíjet víc pohybu než my ostatní, aby neprochladla.  

     Na dalších loukách už se klusalo, v trávě skropené rosou to bylo příjemné, pro chudinky nožičky, a když jsme dorazili ke mlýnu, tak my s Béruš veget, zatímco kobyla musela louku obcválat z obou stran, jakože na každou ruku jednou. Že prý odtučňovací kúra, protože jak teď kobylka nenosí náhubek, zase začíná vypadat jako březí. Trenérka se pravidelně budí hrůzou, že kobylka opravdu březí je, od srpnové návštěvy sousedovic hřebce, ale služka nad tím vrtí hlavou, že v prvním měsíci by to na ní takhle vidět nebylo, že to je čisté sádlo.  

     Pár vteřin jsem spekuloval, že budu utíkat i já, jakože za kobylkou, ale trubka služka mi to nedovolila, což se dalo čekat.  

     Cestou zpátky musela kobylka zacválat ještě jednou, aby jí nebylo chladno z namočení řekou, a pak jsme na sluníčku krokovali, dokud neuschla. Hloupé bylo, že všechny louky u řeky jsou již posekané a sklizené, takže jsem nemohl prudit snahou se nažrat, když už nic jiného.  

     A pak už jen veget, až do večera. Chudák Amík musel na pozávodní procházku navečer, ale my už ne.  

     A jako tu bednu banánů, za ten včerejšek, tu tedy chci!  

     Váš chudáček koníček

FAJN 11-09-25 x01

FAJN 11-09-25 x02

FAJN 11-09-25 x03
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: