sobota 1. října 2011

Sousedovic stádo už se vesele promenáduje mimo ohrady.
Aneb jak správně konstatovala služka, podzim je tady! Trávy bude ubývat a zvířata v přirozené touze dosáhnout dostatku potravy začnou migrovat, takže nezbývá než doufat, že naše pozemky (včetně stohu sena) z toho vynechají.

Ale faktem je, že kozy mají utrum. Kozy po poslední devastaci spáchané nahoře na kopci skončily v ohrádce, protože plot vedoucí kolem nás se ne a ne sám dodělat, stejně jako brána. Koneckonců otázka směřovaná na služku „a proč sebou nebereš psy, když celý den děláš na pastvině?“ měla jasnou odpověď:“Nechci o ně přijít.“ 

Asi obava z toho velkého bílého a huňatého psa. Evině už napadl Garpa a služka o tuhle zkušenost nestojí, takže radši chodí bez psa, protože tahat Lakynu z tlamy ovčákovi se jí nechce. Už tak se kolem virtuálních vrat bojí chodit, protože smečka na řvaní majitelky reaguje zhruba stejně efektivně, jako služčina Lakyna: sice slyší, ale na splnění rozkazu mají hafo času, protože si nejdřív potřebují vyřídit vlastní věci.

Navíc se naše kobylka začíná říjit, což je na jednu stranu zpráva radostná, protože tím pádem není březí, od minulé návštěvy sousedovic poníka. Ale na druhou stranu je faktem, že si hřebci chodí mimo ohradu dál, ne-li ještě víc, a to už tak dobrá zpráva není.

A díky služce jsme dnes měli volno! Ona ho totiž nařídila mně, po včerejším skákání, a když už ho obhájila mně, tak ho nakonec vyfasovali i ostatní. Jsem prostě kabrňák! Takže děti pro nás přišly po obědě, abychom si dáchli od parna, a odvedly nás do chládku a stínu stáje, kde jsme si odpočinuli, sežrali seno, večeři, a v podvečer jsme byli vráceni na pastvinu.

Život dokáže být podzimně hezký.

Váš chudáček koníček

 P1430571

P1430586
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: