čtvrtek 29. září 2011

     Služka mě mate.
     A určitě to dělá schválně, abych ze sebe já udělal pitomce. Protože dnes zase přišla ráno! A i když jsme již byli po snídani, tak jsem se rozhodl to risknout a přes celou pastvinu jsem se za ní vypravil. Protože neexistuje nic podezřelejšího, než dvounožec předstírající, že nepřišel kvůli vám!  

     Služka se tentokrát nikam daleko nevzdálila, tedy dopoledne, protože vyráběla plot kolem stohu. Jakože anti-kozí, kdyby kozí stádo náhodou zavítalo na návštěvu. Koza je sice chytré a velmi přizpůsobivé zvíře, ale služka i tak vynaložila fantazii a vyrobila elektrický plot o čtyřech řadách, kdy ty nejnižší patří kozám a ta, co je o hodně výš, jakože nám. Docela hloupé, protože kdyby tam nebyla ta horní, jakože naše, tak by se šlo k senu aspoň naklánět, když už nic víc.  

     Ale seno nás zatím nezajímá, protože tráva pořád ještě leze. Hlavně jetel, ten je na Megy vidět naprosto ukázkově, takže trenérka chudince kobylce nařídila nosit náhubek alespoň přes den. Akorát že jediná, komu se věc s náhubkem nesdělila, byla majitelka Amíka, takže službu s náhubkem vykonala ráno služka. Nejdřív ho nemohla najít, protože byl pod kýblem, a objevila ho až po sesbírání odpadků, a pak vystavila kobylku naprosto potupné a ponižující proceduře, kdy ji chudinku nic netušící lapila, nacpala jí hlavu do náhubku, a protože se kobylka nestačila bránit, tak služka vytáhla z kapsy jablko a nabídla ho kobylce, jakože kompenzace „hodná holka, hezky stála“.  

     Dokážete si představit kobylčin výraz, v náhubku? Upírající ubožákův pohled na jabko, které náhubkem opravdu neprojde? Je fakt blbá. (Služka, ne kobylka.)  

     Během dne služka spíš pronásledovala nás, než my ji, a trapně předstírala, že vysekává kopřivy, ale jako na nás si nepřijde, my i tak víme, co ona je zač. Koneckonců už jen fakt, že neustále s sebou nosí kosu, o lecčem svědčí!  

     Odpoledne šla služka spolu s námi dolů do stáje, ale jezdit v plánu neměla, protože mě přihrála Nikče. Že prý je žádoucí, aby na mě Nikča jezdila co nejčastěji, kvůli říjnovým závodům, a že prý už zahájila akci „musíme sehnat peníze“, protože fond na závody je už vyčerpaný. Služka totiž čekala, až se ČJF uráčí aktualizovat webové stránky, a z výsledků soutěží v Gabrielce zjistila, že nebýt fatální chyby spojené s projetím cílem, vezli bychom před dvěma týdny domů dvě první místa, protože můj čas byl rychlejší než vítězův.  

     Ale mezi námi chudáčky koníčky: my víme svoje. My víme, že služka je líné prase, a že přidělení chudáčka koníčka Nikče je jenom trapná zástěrka. Mohla mi přece klidně udělit volno, jako minulé tři čtvrtky, protože fakt, že tentokrát se na závody nejede, přece není důvod k jeho bojkotování.  

     Ale tak šlo se do terénu a šlo se cválat. A to já můžu.  

     Váš chudáček koníček

P1430418

P1430427
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: