úterý 4. října 2011

      Veselo, po ránu, protože nás v naší ohradě bylo o cizího hřebce víc. Asi není třeba dodávat, čí hřebec to byl, ani že návštěva neproběhla v klidu a míru, ale vzhledem ke kobylčině říji a Amíkově majetnictví se s touto variantou muselo počítat dopředu.

     Hřebci nebudou úplně hloupí, protože k průniku na naši pastvinu jeden z nich použil hornější část, zřejmě v touze napodobit military, akorát že nestihl plot přeskočit a proletěl jím s rozběhem (přesně tenhle manévr terasy umožňují). Amík návštěvu nepřijal s nadšením, takže jsme se na louce honili jedna radost, a služka když po incidentu obcházela ohrady, nevycházela z údivu, protože takhle zoráno jsme letos ještě neměli. Stopy po sliding stop a jiných dupacích manévrech jsou téměř všude a vlastně by měli naši dvounozí být rádi, že do svážnice jsou ohrady dřevěné, protože kdybychom skupinově naběhli do elektriky a šťouchali bychom se, páska by se i se sloupky poroučela k zemi a zdrhli bychom všichni.

     Ale tak žádné vyražené oko z toho nekáplo. Béruš kulhá, což trenérka v prvotní panice obrečela, já jsem akorát pokousaný a pokopaný, kobylka má říji teprve krátce, takže připuštěná pravděpodobně nebude a Amík z toho vyšel prakticky nejlíp: toho hřeje pocit, že kobylu ubránil.

     Když nás ráno přišla nakrmit majitelka Amíka, našla jednoho hřebce poblíž Amíka s kobylou a druhého u vchodu, a byl to právě Amík, kdo jí pomohl cizáka z naší pastviny vyprovodit. Mezitím trenérka zkoušela dovolat se majitelce hřebců, ale ti telefon od posledního incidentu s hřebcem u naší kobylky zásadně nezvedají, a tak na pomoc zavolala služku, která musela rychlostí světla opustit pracovní stůl a upalovat za námi, protože bylo nutné kobylku odvést do stáje, na což jsou potřeba dvě osoby: jedna aby odháněla hřebce, druhá aby s kobylkou utíkala do stáje.

     Hřebci se však mezitím odloudali pryč, a protože nikde poblíž nebyli, vyrazila služka provizorně opravit ohradu (alespoň provázky, protože lanko i s izolátory hřebec strhl a někam odtáhl) a že dolů vezme kromě kobylky i Berušku, aby s tou bolavou nohou nemusel chodit. Sice to měla na dlouho, protože šli fakt pomalinku, ale bez problémů dorazili do stáje a chvála nebi, noha Beruškovi zatím neotekla.

     To se tak někdo má, protože Béruš má tím pádem neschopenku a nemusel odpoledne makat. Což není fér, protože já jsem orvaný jako plakát a soucit žádný!

     Váš chudáček koníček

 

P1430577
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku:
odpovědětodpovědět Gravatar

to draace

05.10.2011 6:59:4805.10.2011 6:59:48 MonikaMonika 80.83.74.---

Káťo, poslyš, neřešili jste ty hřebce na MÚ nebo tak? Oni jsou jsou přece povinni si zvířata zabezpečit a můžou dostat pěkný flastr. Třeba by potom konečně začli něco řešit. Pokud už něco takového proběhlo, tak se omlouvám za OT. Ale až si Ti koně něco udělají, bude průšvih :-(

P.S. Moc pěkná práce na novém deníčku, je super ;-)

odpovědětodpovědět Gravatar

RE: to draace

05.10.2011 7:41:5405.10.2011 7:41:54 draacedraace ---.232.broadband5.iol.cz

Už se na tom pracuje:-)

Kromě úrazů na koních nás děsí zimní nájezdy na seno (v mrazech to bude s elektrikou bída), protože kdybych jejich cca 30 koní naběhlo na našich ubohých 40 balíků, tak jsme s krmením namydlení. Právník mi včera říkal, že i kdyby soud na základě předložených důkazů (fotky, videa, výpovědi svědků atd.) přiklepl mimo jiného i proplacení škod, tak budeme čekat minimálně půl roku, a se všemi jejich exekucemi a jinými ne zrovna skromnými dluhy by to bylo čekání ještě delší.

Takže na to půjdeme trošku jinak:-)

odpovědětodpovědět Gravatar

RE: to draace

06.10.2011 7:18:0306.10.2011 7:18:03 MonikaMonika ---.mendelu.cz

Aha, tak to jo. No budu Vám držet palce, protože mě z toho běhá mráz po zádech :-(

odpovědětodpovědět Gravatar

RE: to draace

Nebo mne priste na babu vypustit az ji uvidime, bice mam ted dva, alespon bych je porovnal v akci, vis ze kone zasadne nebiji.