středa 5. října 2011

     Babí léto už to balí, bohužel. Pro kobylku dobrá zpráva, protože jestli se opravdu prudce ochladí, jak rosničky vyhrožují, přestane dostávat náhubek, aby si mohla vyrábět teplo. A trenérku z ní švihne, protože Megy už je opět jako koule a sedlo opět začíná i s jezdcem parkovat na krku, kvůli zvýšenému objemu panděra.

     Snídani jsme dostali od majitelky Amíka a od služky jsme posléze vysomrovali svačinu. Vtipné bylo, že si k nám sedla zády, když se posilňovala, abychom ji nešacovali, a po dlouhém dialogu s mazlícím se Béruš zjistila, že ji zezadu láskyplně oždibuje a oňufává Amík, nikoliv Béruš. A Amík není zrovna přátelský a komunikativní, ale služka mu nechtěla kazit potěšení s kontaktu s člověkem, takže ho chvíli nechala a pak že tedy radši půjde sekat. A opravovat horní plot, protože tam je jak klasické provázkové, tak i ocelové lanko zpřetrhané. Těžko s přesností stanovit, kdo oplocení zdevastoval, ale cestička je vyšlapaná ze sousedovic ohrady hřebců, takže asi opět divoká prasata.

     A jako je to naše louka, takže by nebylo od věci třeba nechat i nás, abychom se na ní pásli. Proč nám ji neotevřou?

     Odpoledne pro nás přišly děti, že se půjde na chvíli na jízdárnu (se služebně nejmladšími) a se staršími posléze na vycházku do terénu. Osedlán byl i Béruš, ale po prvním kole ho služka z práce stáhla, protože noha bolavá ze včerejší honičky s hřebcem abnormální došlap vykazovala. A služce se nechtělo praktikovat metody „to rozchodí!“, takže Béruš měl od té chvíle veget.

     K velké lítosti služebně nejmladších, protože Amíkovi se v mraku pičurek dnes opravdu makat nechtělo. A dával to najevo naprosto nekompromisně, takže hned na začátku poslal Verču čelem napřed do pilin, a ve služce velmi intenzivně hlodalo pokušení jít mu vysvětlit pravidla slušného chování.

     Ale jízdárna naštěstí netrvala dlouho, protože co si budeme namlouvat: vycházky v terénu jsou prostě lepší a nejednou mnohem zábavnější.

     Váš chudáček koníček

 

P1430882

P1430855

P1430838
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: