čtvrtek 6. října 2011

     Služka se nezdá. Fakt že jo! Zase nám zařídila volno, což ji šlechtí.

     Právě ona dostala právo rozhodnout, jestli se půjde jezdit či jen nakrmit, a i když se dlouho rozmýšlela (hlavně kvůli zítřejšímu zhoršení počasí), uznala nakonec, že volno nikomu neublíží. Paráda!

     Takže vegáč, od samého rána. Na rozdíl od včerejška se sluníčkem a troškou větru, takže jsme opět zažili kino „vlající služka na stohu“, čemuž jsme přihlíželi s nebývalým zájmem. Ale jinak služka grády ztrácí, protože mívá čím dál tím méně dobrot po kapsách, nás izolátory, hřebíky a další nesmysly opravdu neberou.

     Rovněž jsme jí takticky dávali najevo, že chceme na poslední terasu, která je přepažená falešným lankem, ale odbyla nás, a to velmi hrubě. A že dokud nahoře nebude dřevěná ohrada, tak máme smůlu, protože včera začala s rozebíráním plotu elektrického. A to bylo úplně nejvíc vtipné, protože ona si až odpoledne všimla, že v ohradě nad ní jsou znovu ti dva hřebci, kteří se v neděli a úterý dobývali k nám, a masochisticky si šla vyzkoušet, jestli třeba už v plotě konečně mají elektriku.

P1430887

     A neměli, což se dalo čekat. A jejich plot byl ve stejně chatrném stavu, jako den předtím, a jelikož služka náš plot rozebrala, tak hřebcům notně ulehčila případný přesun k nám. Já to ale říkám pořád, že je blbá!

     Chvíli to vypadalo, že na noc půjdeme do stáje. Děti nás dolů svedly, abychom se v klidu nažrali, a Béruš byl podroben ohybové a pohybové zkoušce, a služka mezitím diskutovala s trenérkou, jestli má smysl se pokoušet sousedům dovolat, když telefon zásadně nezvedají, nebo jestli zkusit přepažit dřevem průchod mezi poslední a prostřední terasou.

     A trenérka dokázala, že je ženou činu, protože i přes antibiotikovou kúru přijela a kromě obloukové ruční pily přivezla i tatínka Míši a Nikči s motorovkou, aby společnými silami vybudovali barikádu.

     Takže nejhornější pastvina asi hned tak nebude, soudě dle strhaných výrazů v obličejích, a když trenérka se služkou zvedaly a tahaly kmeny, přišli jsme se na ně podívat zblízka.

     Jako docela dobrý výkon. Na nás sice nemají, ale na dvounožce slušné. A jako tu honičku s hřebci nám klidně mohli znovu dopřát, já se honím velmi rád.

     Váš chudáček koníček

P1430822
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: