sobota 8. října 2011

     Tak prý že nemám napínat. Jakože ve smyslu, že zápisky záměrně aktualizujeme se zpožděním, aby veselé příhody s hřebci měly patřičný seriálový efekt.

     Ale to vás asi zklameme, vážení čtenáři, protože základním pilířem chabé aktualizace je služčina neschopnost, kterou svádí na časové vytížení. A hlavně tohle je Deníček chudáčka koníčka, nikoliv souhrn občansko-právních sporů a jiných deliktů, protože jejich případný soupis by vydal na samostatný web.

     A co nového, u chudáčků koníčků? Kromě hnusného počasí?

     Po ránu veselo. Pošťuchovali jsme se během snídaně, a jelikož služka vlající na stohu byla naprosto perfektním důvodem k panice, spáchali jsme v rámci ranní rozcvičky i soukromý dostih, jakože kdo bude první úplně vzadu a kdo pak stihne co nejrychleji přiběhnout zpátky ke stohu, aby se následně mohl služky upevňující plachtu ještě efektivněji jakože leknout a zase utéct. A jako nové deky zatím drží, takže jsme po sobě s Béruš kopali i během cvalu, a služčino „tady si někdo koleduje o práci!“ jsme ignorovali, protože tím zcela jistě nemyslela nás.

     Který blbec by chtěl pracovat? Notabene v takovém nečase, kdy se deště předháněly s větrem a vesele si hrály s plachtami na stohu.

     Služka strávila část dne s námi, protože měnila lanko v elektrickém plotě, a poté se fyzicky vybíjela na plevelu. Nejlepší bylo, když si dala pauzu, a zalezla pod plachtu, že se v klidu a suchu nažere a napojí, a to nás hodně bavilo, protože stoh tím pádem žral chudáčky koníčky a mohli jsme zase běhat sem a tam a dovádět. Akorát u Béruš si nejsem jistý, jestli se jeho aktivita neminula účinkem, protože noha už ho viditelně nebolí, což je v případě nápadů dvounožců problém.

     Ale pod sedlo jsme nemuseli, nebylo žádného dvounožce, který by do toho šel. K večeru nás navštívily děti, spolu s barevnou sbírkou kýblů, a po večeři jsme již měli svatý klid.

     Koneckonců, nic jiného jsme si přece nezasloužili.

     Váš chudáček koníček

P1430908

P1430915
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: