neděle 23. října 2011

     Kam ten svět spěje… Inu, do pekel! Od rána je extra hnusné, lezavé, sychravé a téměř listopadové počasí, že by psa nevyhnal, i mlha by se dala krájet. Ale oni stejně přijdou! Chápete? Přijdou, a že se jde jezdit. Nerozumím tomu a asi ani nechci.

     Služka o vycházce mluvila již včera, protože měla v plánu mě vytáhnout na vstřebávání kyseliny mléčné hned ráno, ale pravdu měla majitelka Amíka, že pokud by mrzlo, nepůjde klusat. A tak služka dorazila až před polednem, a na rozdíl od ranního krmiče postřehla, že už nemáme co žrát, protože z balíku sena zbyla už jenom hromádka takového toho smradlavého, co nejen že nežereme, ale co by nám ani služka nenutila, v rámci „povinné dožránky“.

     A tak když začala prostor kolem žrací ohrádky čistit od sena zašlapaného a posraného, ihned jsme přiběhli a dožadovali jsme se sena nového, jakože úplně nejvíc strašný hladomor, načež si trubka poklepala na čelo a jestli prý nejsme úplně blbí.

     Blbí? Hladoví! Hladoví jsme byli, protože od rána jsme spásali akorát trávu! A opravdu nás nebralo za srdce, že ona sama balík ze stohu horko těžko shodí.

     Ale tak milostivě popadla telefon a pokusila se sehnat posily. A jako kino největší, protože u prvního balíku si služka se dvěma dětmi neškrtla ani omylem, u druhého se jim povedlo ho akorát rozhoupat, a až teprve třetí zdárně překotily a překulily až dolů, k žrací ohrádce. A trvalo jim to nekonečnou hodinu čistého času, protože neustále odplachtovávaly a následně zaplachtovávaly a složitě řešily, co tedy jako teď a tak.

     Samozřejmě zatímco my jsme viditelně umírali hlady.

     Potěšení ze sena dal nejvíc najevo Amík, všechny nás od sena vykázal, a to naprosto nekompromisně. Jako my jsme zvyklí, ale služka stále ještě ne, takže se jala zjednat okamžitý pořádek, což se Amíkovi ne úplně líbilo. Bohužel v jeho neprospěch měla služka u sebe vidle, které i když po něm hodila a netrefila se, tak stíhala pro ně doběhnout dřív, než po ní Amík vystartoval, a protože Amíkovy útoky na seno sílily, tak ho vidlemi přetáhla, aby už byl konečně klid. A klid byl, akorát že Amík pak nešel chytit, takže se na něho dvounozí vykašlali a do stáje vzali mě, Béruš a Megy, čímž vlastně umožnili Amíkovi dostát svého záměru: měl seno jen pro sebe.

     Vycházka nakonec nebyla úplně špatná. Služka mě nechala zaklusat, a protože jsem nezakopával, chválila mě, ale to vím i bez ní, že jsem šikovný kluk. Cestou zpátky jsme opět potkali sousedovic hnědáka, který se tentokrát nepásl na cestě, ale přímo v kolejišti, a protože měl jet vlak, služka poslala majitelům aspoň SMS (když už nám od první návštěvě hřebce v naší ohradě neberou telefony preventivně). Akorát že vlak jel poněkud dřív, než služka myslela, protože extrémně troubit začal zhruba tři minuty po odeslání SMS, a tak doufáme, že se hnědákovi nic nestalo, v mlze a zatáčce.

     Amíkovi se nic nestalo každopádně, protože když mu služka přinesla večeři, držel si bezpečný odstup a nehodil po ní ani jednou vetřelec držku. Ale on je liška mazaná, on jí ty vidle jednoho krásného dne vrátí, tak snad budu u toho.

     Váš chudáček koníček

23102011238

23102011240
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku:
odpovědětodpovědět Gravatar

Odkaz na Bobanka

25.10.2011 10:39:0525.10.2011 10:39:05 HanzyHanzy 212.4.138.---

Ahoj, jsem slepa, nebo tu na novem Finove blogu neni odkaz na Bobankovy stranky?

odpovědětodpovědět Gravatar

RE: Odkaz na Bobanka

25.10.2011 17:26:2925.10.2011 17:26:29 draacedraace ---.232.broadband5.iol.cz

Nejsi slepá:-)

Odkaz bude, i banner už mám hotový, ale teď prostě není čas to dát do kupy, protože je potřeba zazimovat pozemky a tak. Až budou dlouhé zimní večery, hned se na to vrhnu:-)