úterý 25. října 2011

     Nečekaně divoko, po ránu. Nejdřív majitelka Amíka se snídaněmi, což se ještě dá tolerovat, protože z této návštěvy můžeme vytěžit. Ale potom?

     Jako jak traktor? Jako jak trenérka i služka? Jako jak rapidní změny v našem domácím prostředí, které nám působí stres? I když největší stres prodělala služka, protože trenérka rozebrala její vnější barikádu proti návštěvám hřebců, a jelikož povrch rozjezdil traktor, tak už to asi tak úplná barikáda nebude.

     A odváželi seno, ze stohu, protože trenérka si Béruš a Megy bere k sobě do práce, a jako když traktor nabírá balíky, je to největší psina. A tak jsme se honili a kozlovali jsme a zkoušeli jsme i traktor nahánět, akorát že nás těžce ignoroval, a když se mu Amík vyzývavě stavěl do cesty, tak na něho řidič troubil.

     Mně se to hodně líbilo, protože se mnou nikdo běhat většinou nechce, a když se zbytek kolektivu uklidnil a přestal traktor řešit, zkoušel jsem je štípat a rozutíkat, ale už marně. Ale naštěstí rozebraný stoh sena je dostatečným bubákem i pro ostatní, takže několik honiček coby bonus poté ještě proběhlo.

     V závěru jsme sehráli neodmyslitelnou vsuvku „máte dva hektary prostoru, ale musíte se zdržovat zrovna u vchodu, že jo!“, a když nás i tohle přestalo bavit, šli jsme okusovat trávu. Traktor mezitím odvezl balíky, přivezl nahoru kůly na dřevěnou ohradu a odvezl trenérku, zatímco služka zůstala a hrála svou oblíbenou hru „kdo z koho?“ s trním, takže Amík chodil za ní, a jakmile udělala hromadu, ihned jí to rozebral.

     Jako chápete: trní se normálně nežere, ale když už se to válí po zemi, proč jej důkladně neprozkoumat?

     Ani do stáje jsme dnes nemuseli, protože večeře s trenérkou a Míšou přijela za námi nahoru. A bohužel i s kartáčem na bláto, ale naštěstí jsem to ve zdraví přežil.

     Váš chudáček koníček

P1440146
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: