středa 26. října 2011

     Jako pláštěnky fajn, ale pouze pokud prší. Mlha je sice prapodivná, ale neprší, ani kožichem neproleze. Majitelka Amíka ráno telefonovala trenérce, jestli nám deky nechat, a že prý ano, protože je hnusně.

     Hnusně bylo, ale jen naoko, protože bylo teplo. A jakože dost teplo, takže jsme se v dekách pařili, a popravdě jsem byl hodně rád, když po deváté dorazila služka, pokračovat v nelítostném boji s trním, protože ta byla v obraze okamžitě. A hned mi šla deku sundat, a já byl natolik milostivý, že jsem ji nepokousal.

     Vtipné bylo, když služka sebrala deku Béruš, protože o pět minut později začalo pršet, ale jsem toho názoru, že Béruš byl nemálo rád, protože teploty se vyšplhaly nad dvanáct nad nulou, a to se v dece na zimních chlupech opravdu nedalo.

     A s teplem vylezly i mraky pičurek. A to bylo úplně nejvíc vtipné, protože nám v husté zimní srsti pičurky ublížit nemohly, takže se vrhly na koho? Na služku! A služka z nich byla na mrtvici, protože se na ni vrhaly lačně, vylétla jich minimálně miliarda a ona byla jediný optimální cíl. A tak i když bylo teplo, musela si vzít kapuci, aby neměla ožrané uši (i když stejně je nakonec ožrané měla a spolu s nimi i čelo, přesně dle čepice měla čáru z pupínků), a ani najíst se v klidu nemohla, pokaždé musela před pičurkami utéct.

     My jsme zhruba dvě hodiny očumovali, z pastviny o patro níž, a Amík naznačoval, že by chtěl za služkou, jakože prozkoumat terén, ale tupá služka jeho požadavky nejenže nesplnila, ale nejspíš ani nepochopila. Vyhrabal tam malý Taxis, jak intenzivně mlátil kopytem do země, i frkal dostatečně hlasitě, jenomže marná snaha, přes služčina sluchátka to nejspíš neprolezlo.

     Ve dvě pro nás přišly děti a museli jsme do stáje. Amík zkoušel utéct, jakože se z moci ohlávky vykroutí, ale tentokrát ho děti nenechaly, a asi věděl, proč raději nepracovat, protože on jediný musel na vycházku sám, bez kolektivu (brala si ho majitelka). My zbytek jsme počkali, až jediné dorazivší dítě odjezdí na Megy, a pak nás větší děti vzaly na hřbitov.

     Jakože zaklusat kopec a zacválat, aby to nevypadalo, že se trénuje na dušičky nebo tak něco.

     Váš chudáček koníček

P1440155
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: