neděle 30. října 2011

     V neděli se nedělá, všichni to víme, ale ne všichni se tím řídíme.

     Přitom služka již včera projevovala obavy, co se týče mé maličkosti, jakože jestli budu unavený či nikoliv, a hlavně co moje chudinka nožička s nálevkou. Tedy vlastně bez nálevky, ještě pořád, protože nálevka to naprosto fláká, pořád ještě se mi nevrátila.

     A nejsem jediný, kdo je z toho nervózní, protože jsem moc dobře slyšel, kterak dvounozí o nálevce polemizovali. Že prý jestli na nálevku stačí dvacetikilometrová práce, tak by možná vůbec nebylo od věci se vykašlat na nějaké střídání tepla a studena, a místo kupování Hyalgelu by třeba bylo lepší klusat kolem hory.

     No ještě to tak! A zrovna Hyalgel, který žeru rád, na rozdíl od Glucoflexu.

     Naštěstí služka z návrhu chodit klusat dlouhé štreky zrovna odvařená nebyla, že prý radši herku s nálevkou, než muset tohle absolvovat častěji, než je bezpodmínečně nutné.

     Tou herkou jako myslela koho přesně?

     Ven jsem samozřejmě musel, spolu s kobylkou, která má nařízenou odtučňovací kúru pohybem. Já jsem vyfasoval Nikču, Megy Ivu, a jak už to v zákonech schválnosti bývá, vylezlo sluníčko a bylo krásné podzimní počasí. Tedy milión důvodů se lekat, uskakovat, vyhledávat bubáky a chtít odskočit do dostihu, akorát že kapku nedomyšlená taktika, protože tím pádem prasklo, že po včerejšku opravdu unavený nejsem. A když jsem zcela poslední divadlo „já-se-všeho-bojím“ předvedl na silnici vedle vrat, kolem kterých chodíme čtyřikrát denně a za kterými je týž štěkající pes už od roku 2004, stála služka mezi futry stáje a že prý tohle si bude pamatovat.

     Tak snad jenom dneska. Protože zítra mám přece nárok na volno, ne? Když už jsem byl včera nefalšovaný závodník.

     Béruš a kobylka čekají na krve, takže nás zatím neopouštějí, a aby služka netrpěla nudou, když už nebyla jezdit, rozflákal jsem jí další žrací kýbl.

     To se totiž musí, protože euforii u dvounožců je preventivně nutné potlačovat v základu!

     Váš chudáček koníček

     293540_273928102641174_100000719608132_877616_1105957358_n
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: