pátek 4. listopadu 2011

     Není již pochybu, že Štěpánka je trenérčinou dcerou, protože včera přišla o navlas stejný zub, o jaký trenérka přišla ve věku 14 let; akorát že Štěpánka to stihla díky Amíkovi o rok dřív. Ale humor ji neopustil, stejně jako trenérku, zatímco služka se velmi těžkopádně vzpamatovává z utrženého šoku, protože její včerejší velmi pochybný postup v rámci řešení průšvihu se se vzorovými příklady První pomoci zrovna neslučuje. Nicméně faktem je, že všichni přežili, jak dvounozí, tak i čtyřnozí.

     A mezi námi chudáčky koníčky, ten nejčastěji zmiňovaný (Amík) perlí také. Amík zjistil, že v lanku ve vchodu neteče elektrika, a velmi šikovně si otvírá. Spíš velmi drze, protože když služka viděla, jak bere lanko do huby a začíná jím pohybovat, aby ho vyháknul z izolátoru, vylezlo z ní tak sprosté slovo, že i lanko se zastydělo.

     Výběr mezi dvěma balíky sena nemohl dopadnout jinak, než že žereme pouze to hezké, což je právě ten balík stále ještě zabalený v síti, protože žrací ohrádka obepíná třetinu toho, ze kterého služka dvě třetiny odmotala a vyhodila. A že prý to hnusné žrát rozhodně nemáme, že se vyhodí i ten zbytek; budiž, nejsme proti. Ale pak mi nejde do bílé hlavy, proč nám doposud nerozbalili ten hezký balík. Taková šance, moci spát v seně! Protože kdyby nám ho rozbalili, ožrali bychom ho kolem dokola, a jakmile by šel povalit, Amík by se do něho vykadil, vymočil a já bych se pak v tom všem vyspal. Protože pouze tohle je ten jediný a správný a plnohodnotný způsob využití balíku, akorát že dvounozí tomu nějak nechtějí přijít na chuť.

     Odpoledne bohužel sedlo s uzdečkou a před nimi jak jinak než pucování. Zkoušel jsem na přidělené dítě házet držky a cvakal jsem chrupem, ale nebylo mi přáno pokračovat ve strašení, protože služka ještě pořád nevstřebala včerejšek, takže jsem po výkřiku „no ještě Ty mě ser, se zubama!“ radši dal pokoj. Prostě hrůza. Navíc trubka zpřísnila už tak zbytečně přísná stájová BOZP a na každou všetečnou otázku vznesenou dětmi odpovídala „NE. Tohle si když tak dělejte s trenérkou, ale se mnou ani omylem.“

     Je blbá. Hlavně proto, že můj banán od Nastíka zase zůstal ve stáji, a to i přes fakt, že Nastík mi osobně přivezl další trs (jakože tři kusy). Prostě všechno je špatně a nejvíc špatně jsou jízdárenské hodiny se služkou, protože místo her a jiných zábavných či jinak náhradních programů na nás aplikuje jízdárenskou práci a to je vopruz.

     Někdo by jí mohl vyrazit zuby. Jakože nehoda.

     Váš chudáček koníček

P1440191

 

P1440199

P1440185
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: