sobota 5. listopadu 2011

     Necky coby nejnovější žlab opravdu převrátit nejdou. Tedy zatím se mi to nepodařilo a to se fakt snažím, jak do nich hrabat, tak i kopat a jinak drcat. Ale já jsem pečlivý a trpělivý a úspěchu se jednou jistě dočkám.

     A hned ráno zrada, protože pro nás přišly děti a svedly nás dolů do stáje, jakože hurá, jde se jezdit. Hurá? Nejhorší jsou u dvounohých převrácené hodnoty, protože vyrazit na vycházku v mlze, sychravu a mrholení je požitkem maximálně pro masochisty, nikoliv pro chudáčky koníčky. Ale zase faktem je, že se nemuselo na jízdárnu, a co ještě lépe, služka dětem nařídila nechat nás zacválat, a to ji velmi šlechtí.

     Neméně vtipné bylo upozornění „je mlha jako kráva, takže na všechny reflexní pásky!“, na což si Míša s Ivou a Nikčou vzpomněly, když jsme se vraceli do stáje. Ale naštěstí nás žádné auto nesrazilo, ani letadlo na nás nespadlo, ba ani ufoni nás neunesli, což jsou přesně důvody, na které služka myslívá pokaždé, když nás paranoidně vyhlíží ze stáje. I když dnes nás přicházet ani tak neviděla, jako spíš slyšela, protože já z mlhy svůj úžasný příchod ohlásil kašlem (za což jsem samozřejmě dostal vynadáno, protože za svůj chronicky senný kašel vyloženě můžu).

     Služka s Mářou, Štěpánkou a Kačkou (ostatní děti když v pátek slyšely o brigádě, tak se ke stáji preventivně ani nepřiblížily) strávili krásné dvě hodinky s námi nahoře, v rámci budování dřevěné ohrady. Akorát že jim po poledni umřela motorovka, takže měli po hehe rychleji, než čekali. Ale to mají za to, že nás pomlouvají! My je dobře slyšeli, jak nás drbou, a hlavně služka zapomněla, že už jsme přes týden nebyli na nejhornější pastvině. Neotevřela nám, zrůda jedna škaredá, což je přestupek, za který by měla nafasovat pokutu!

     Váš chudáček koníček
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: