neděle 6. listopadu 2011

     Nabourávat stereotyp chudáčkům koníčkům je přestupek, kterého se ignorantští dvounožci neustále dopouštějí, ale budiž, už jsme si relativně zvykli. Koneckonců nám nic jiného nezbylo, že ano.

     Nabourávat obsazení stáda chudáčkům koníčkům je naproti tomu fakt, který se prostě a jednoduše neodpouští! A v případě, že roztrhnou již citlivě sžité páry, tuplem!

     Prostě a jednoduše, od dnes jsme bez Béruš a Megy, protože trenérka si je odvezla k sobě, aby je měla pohromadě s kobylami. Pendlování mezi dvěma stájemi se stalo neúnosné a akci urychlila i Štěpánčina veselá příhoda s vyraženými zuby, protože tma bude odpoledne dřív a dřív. Starší děti chodí ze školy většinou ve tři a péče o čtyři příslušníky našeho kolektivu se v pozdních odpoledních hodinách stala adrenalinovým sportem.

     Odstěhování Megy je definitivní, protože již bude napořád u svého majitele. Béruš, byť teď bydlí jinde, nadále zůstává členem týmu, což je sice milé, ale v podstatě věci úplně k ničemu, protože tady nemám nikoho, ke komu se mohu uchýlit, když Amík zabere celou bednu jen pro sebe.

     Ani Amík není z absence Megy nadšený. Služka byla celý den u nás nahoře na pastvině, že prý je třeba se na zimu pečlivě a řádně připravit, a pokaždé, když Amík hlasitě řehtal směrem ke stáji, mu odpověděla „stejně tě neslyší, snažíš se zbytečně“.

     Je nejen blbá, ale i zlá. Ale to už my dávno víme.

     Váš chudáček koníček

Obraz029
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: