středa 30. listopadu 2011

     Tak už nemáme lichý počet kamaší (Amík jednu, já tři). Trubka služka spáchala trapnou pochůzku, že je prostě najde, i kdyby čert na koze rajtoval. Nevím, jak to mají čerti s rajtováním na kozách, ale faktem je, že obě kamaše čúza našla, jak zeleno-černou Amíkovu, tak i mou šedou.

     Ale tak nikde není psáno, že je znovu neztratíme, protože neexistuje úžasnější činnost, než přidělávat dvounohým práci. A tohle je extra pakárna, protože právě tyhle kamaše jsou lidským okem neviditelné, pokud do nich nešlápnete, a nemusím asi dodávat, že ztrácet hodlám především ty šedé, protože s modrými by to zdaleka nebyla taková švanda.

     Ale čerti dnes řádili, o tom žádná. Jestli jezdili na kozách, to bohužel netuším, ale co čert nechtěl, my museli dolů do stáje, jakože kvůli ježdění. Že se chystá nějaká naprosto nechutná zrada, bylo jasné v momentě, kdy na mě služka naložila jak mou, tak i Amíkovu deku, a rovněž úplně všechny zateplovací kamaše. S debilní výmluvou, že ona se s tím dolů tahat nebude, že si to pěkně odnesu já! A jako než jsme vůbec vyrazili ke stáji, tak jsem se čertovsky pekelně zpotil, protože služka si všimla, že na naší pastvině bloudí nějaký člověk, a tak čekala, jestli se mu podaří někudy dostat ven.

     Ono to nebylo poprvé, co k nám někdo zabloudil. Přestože naučná stezka začíná dole pod viaduktem, lidé z nepochopitelných důvodů přicházejí ze svážnice a nejednou jde o rodinu s dětmi a kočárkem, takže služka má v přenášení kočárku přes plot praxi. Dnešní pán měl štěstí, že byl zrovna vypnutý elektrický ohradník, protože bylo krásně vidět, jak si pásky rukama roztáhl, aby se mezi ně vešel.

     Pána jsme poté potkali dole, když nás trubka konečně vedla do stáje, a ona mu to řekla, že měl kliku, co se týče elektriky, ale příště ať to prý raději nezkouší.

     Sedlo a jízdárnu a trapně aktivní Ivu (služka ježdění naštěstí schopna není) nehodláme komentovat. Listopad je letos neméně trapný, protože už tři týdny nepršelo, a nemusím snad dodávat, jaký to má neblahý dopad na sjízdnost jízdárny. Chtělo by to povodeň, klidně i malou!

     Váš chudáček koníček

 

P1440263
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: