čtvrtek 1. prosince 2011

     Brigáda socialistické práce. Tedy tohle prohlásila služka krátce poté, co se vysoukala z auta, a jako proti brigádám nic, protože vzápětí z auta vystoupil i Frost a spolu s ním i mrkev.

     A mrkev se cení!

     Služka sice držkovala, že tohle je prachsprosté podplácení a rozmazlování, ale naštěstí ji v daný moment nikdo nebral vážně. Není třeba složitě bádat nad faktem, že nám závidí přízeň, což samozřejmě není náš problém.

     Z dvounohých už toho pak moc nevylezlo, protože řešili naprosto zbytečné věci. Místo aby nás upláceli, neustále chodili sem a tam s kabely a dráty, plazili se trním a děsně se divili, že trní umí trhat nejen věci, ale i vlasy, takže každá služčina věta končila hlášením „ještě chvilku a já si pro ty nůžky dojdu“.

     Což samozřejmě neudělala, ale na tom není nic divného, protože ona umí akorát vyhrožovat, skutek většinou utek. Mně také říkala, že jestli nepřestanu lézt do ohrádky se senem, že mi zlomí nohu, a ani to nezkusila.

     Ale vydrželi tam s námi nahoře docela dlouho, přestože bylo extra škaredé počasí, takové už fakt podzimní, jakože mlha, sychravo a vlezlé chladno. Služka neustále remcala, že jí je zima, takže veškerou činnost prokládala házením bobků; ona pořád ještě likviduje následky čtrnáctidenní absence, protože majitelku Amíka doposud nenapadlo popadnout vidle, lopatu a následky našeho žraní v okolí krmelce uklidit.

     Přitom přesně od toho nás přece mají! Aby po nás uklízeli všechno to, čím nás předtím nakrmili.

     Odpoledne bohužel Iva. Iva se stává mou noční (denní?) můrou, protože ji nijak neodpuzuje podzimní ježdění, a nemusím asi dodávat, že za to může služka, protože proti vznesené otázce na téma „drezurní sedlo?“ nic neměla.

     Co je sakra tak strašně lákavého na drezurním sedle? Co třeba zaměřit pozornost na tmu ve čtyři, mlhu, mrholení a tak? No?

     Bohužel sedlo přilákalo i další zájemce, takže jsem po trapné jízdárenské rutině vozil ještě i Štěpánku, a jestli to takhle bude pokračovat i dál, přestanu mít radost ze života. Přece už je prosinec a v prosinci se odpočívá!

     Váš chudáček koníček

P1440272

P1440273
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku:
odpovědětodpovědět Gravatar

Karosa C734

07.12.2011 14:58:2207.12.2011 14:58:22 FrostFrost ---.client.ufon.cz

Autobus se zelenýma pruhama nejvíc :-)