úterý 6. prosince 2011

     Čerti přitvrdili, protože vyrukovali i se sněhem. Největší honičku z toho ale stejně nakonec měla služka, která spolu s Kibickou včera Amíkovi vlastními silami vytáhla nahoru deku, přestože to s majitelkou nekonzultovaly. A protože majitelka Amíka mně včera ráno deku sebrala, vyděsila se služka, že mi ji sebere i dnes a vyběhla dopoledne nahoru za námi s odpockami, že mě vysuší a znovu zadekuje.

     Což je správný přístup! Chudáček koníček musí být opečováván! A to i přes fakt, že pospíchala úplně zbytečně, protože deky mi majitelka Amíka ponechala. Zrovna padal sníh s deštěm (jakože opravdu: nebyl to déšť se sněhem, nýbrž sníh s deštěm), takže jsme stáli zaparkovaní pod smrkem, a já přesně věděl, proč k nám služka utíká. Sahat pod deku, pozor na ni!

     Takže nejvyšší stupeň pohotovosti.

     Ano, snažil jsem se nejvíc nenápadně odejít, nebo se aspoň za Amíka schovat, ale ji to neodradilo, bohužel. A když už byla u mě, zkoušel jsem ji několikrát varovat, ať to nedělá, ale ona si prostě musela sáhnout, trubka!

     Ale jenom jednou. Sice pak usoudila, že mokrá pláštěnka podšitá fleesem je těžký vopruz a donesla mi tu druhou lehkou, ale už nesahala. Výměnu dek jsem statečně vydržel, ale jakmile měla hotovo a zavelela „hodnej!“, raději jsem od ní pospíchal pryč. Co kdyby ji napadlo mi třeba dát úplně jinou studenou deku nebo mi pod tuhle sahat... Brrr.

     Sníh sice napadal, ale v průběhu dne se proměnil ve sračky, takže už zvesela čvachtáme. Ale pořád lepší sračky, než nášlapky, protože co si budeme namlouvat, nášlapky z mokrého sněhu jsou megavopruz. Jako kovář by měl dorazit každým dnem, co se týče zutí podkov, ale tohle je v režii majitelky Amíka, protože služka Amíkovi nohy držet odmítá a nikdo jiný není, pokud by kovář dorazil v týdnu. Tak že prý ho objedná na víkend.

     Už aby to bylo. Bez podkov bude minimálně tři týdny od práce úplný klid stoprocentně.

     Váš chudáček koníček

05122011262

05122011264
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: