úterý 13. prosince 2011

     Zima je tady! Začaly migrace sousedovic koní.

     Hromad bobků na veřejné cestě si služka všimla už dřív, ale dnes byly šlápoty přímo před naším vchodem a bylo tam našlapáno fest. Plus čerstvá a perfektně umístěná hromada trusu přesně před naučnou cedulí pro děti a dospělé mířící po stezce do Dvorečku. Služka dost znervózněla a pospíchala obejít ohrady, ale čistě logicky šlo o zbytečnou paniku, protože na příchod z cesty by sousedi potřebovali anti-trnový buldozer, pokud by chtěli na návštěvu.

     Služka je nervózní i ze stáda pod námi, protože to stojí večer před páskou o patro níž a hledí nahoru na služku, jak uklízí seno, které odmítáme sežrat. Hřebci ji doslova hypnotizují, což ve služce automaticky vyvolává představy nejstrašidelnějších zimních scénářů (útoky cizích stád na náš stoh, protože náhrady bychom se nedočkali a umřeli bychom hlady), ale zatím ťuk-ťuk-ťuk, zůstávají v ohradě.

     V rámci prevence před doktorem jsem radši přestal odlehčovat bílou zadní nohu. Služce jsem tím zkazil radost, protože jak už chodím normálně, vrátila se mi na černou zadní nálevka, kterou jsem ještě včera neměl. Služka mi zase na kopyta sahala, takže jsem tiše trpěl, ale pořád lepší sahající služka, než dívající se doktor. A kopyto už mi nehřeje! Ona se služka snažila mi kopyto očistit a zjistit, jestli se mi případný absces někudy nevyvalil, ale naštěstí nenašla nic, což je dobře, protože ona by mi to hned chtěla desinfikovat a zabalovat a tak.

     A to já nesnáším.

     Ani jsme dnes nedostali deky, protože přes dvě hodiny systematicky mrholilo a měli jsme mokrá záda. Služka přemýšlela, jestli nás vzít do stáje a nechat uschnout, ale nakonec že nás nechá takhle, když nefouká vítr a prší fakt drobně.

     Takže mám výjimečnou příležitost ze sebe udělat nerozbitnou blátivou kouli. Musím toho co nejefektivněji využít!

     Váš chudáček koníček




(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: