čtvrtek 15. prosince 2011

     Služce se včerejší model nějak moc zalíbil. Asi konečně pochopila, že je snazší vydupat kopec na pastvinu dvakrát, než jít jednou a táhnout mou večeři a kanystr s vodou. Bohužel, protože vodu jsme dneska museli vzít my.

     I když my není tak úplně správně, neboť náklad měl na hřbetě pouze Amík. Na mě se služka dlouze dívala a přemýšlení z ní doslova čišelo, takže jsem nemálo zpanikařil, jestli třeba nechystá nějakou sviňárnu, ale naštěstí nikoliv. Všechna voda putovala na Amíka, Amík nezapomněl cvakat zubama a jakože kopat zadní a přidupávat přední nohou, stejně jako služka nezapomněla Amíkovi vykládat, že jestli po ní opravdu vykopne, že pojede k Vydrovi ještě dnes a že tam mu bude kopyto upraveno natolik kvalitně, že ho kopání navždy přejde.

     Ale přežili všichni. Nevím, co ti dva mezi sebou mají, ale vůbec se mi to nelíbí, protože všímat by si služka měla především mě a to samé se týká komunikace. A pokud je nutné k Amíkovi promlouvat, tak snad přece stačí pár slov, jakože „ustup“, „stát“ a v případě nouze „hodný kluk“, pokud Amík během aktu navážení vody nespáchá na služčině karosérii delikt. Bez kamarádských keců!

     Cestu zpátky na pastvinu jsem tudíž protrpěl. Hotové mučení! Služka totiž naprosto nepochopitelně usoudila, že když Amík nese náklad, tak se půjde podle Amíka, a že já tudíž budu držet hubu a krok. Ale co moje chudinky nožičky? Co kopyta, bez podkov? Jako pravdou je, že vodu jsem nedostal právě kvůli kopytům, protože cesta nahoru je samý šutr, a když je to zmrzlé, pro čerstvě bosá kopyta žádný med. Ale to přece neznamená, že se na mně pak vybijí oba dva! Amík samozřejmě zvolil tu nejlepší cestu, takže já musel i po kamenech, a i když jsem jasně dával najevo, že TUDY jít nechci, služka na mé utrpení nebrala ohled a nadále nadržovala Amíkovi.

     Tak nevím, co se děje. Nahoru jsem se sice vyškrábal, ale za podmínek, které bych nikomu nepřál. Hlavně služka úplně zapomíná na úplatky, takže moje existence nabírá příšerných trhlin a skutečně nevím, jestli se dožiji nového roku.

     Váš chudáček koníček
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: