neděle 25. prosince 2011

     Voda počtvrté. Nevím, jaký dopad mají na dvounožce Vánoce, ale ze služky se stal vodový tyran. Ona ji snad sbírá, nebo si chce nahoře na pastvině vytvořit vlastní vodní dílo, čert ví.

     Každopádně to odnášíme já s Amíkem!

     Prostě znovu a zase: přišla pro nás, a když jsme k ní naivně přiklusali, místo večeře jsme dostali vodítka a šup s námi do stáje. A po večeři trapně náklad vody a ještě trapněji jít s ním nahoru, zpátky na pastvinu.

     Zde bych rád vyjádřil krajní nespokojenost s průběhem procesu, když nás oba vede služka. Kromě faktu, že máme přísně zakázáno se lekat větru a dalších životu nebezpečných nástrah (služka je dokonce natolik zvrhlá, že nám při větrném počasí dává těžší náklad, aby eliminovala intenzitu naší energie spojenou s ostražitostí), jsem velmi znechucen koncepcí služčina vodění, protože mě vždy zařadí na stranu, po které já zrovna jít nechci.

     Doteď nepochopila základní principy, a to že nejlepší je jít těsně za Amíkem v momentě, kdy je ona nedobrovolně obtočená mým vodítkem, protože mě směrovala dopředu před Amíka, stejně jako že když akutně potřebuji jít vpravo, tak že se jí provléknu mezi Amíkem a skálou tak šikovně, aby mi náklad vody spadl. Plus neodmyslitelná položka, kterou je posilňování během cesty. Trasa měří plných 413 metrů, a jelikož je to do prudkého kopce, tak je životně nutné doplňovat výdej příjmem! A je fuk, jestli se hladově vrhám po trávě nebo větvích, to ona by mě správně měla pustit a nechat napást, bez hloupých připomínek o hromadě sena ve stáji, kterou jsem těch deset minut po večeři mohl klidně ďobat.

     Je prostě blbá a asi už to lepší nebude. A měla by se sebou začít něco dělat, protože jí cestou nahoru v blátě neustále podjížděly nohy, takže se dvakrát musela chytit Amíka, a ten z toho opravdu odvařený nebyl. Nechápu, proč jsem vynadáno dostal já, protože já akutně potřeboval utrhnout uschlý trs starých stébel trávy, na čemž přece není nic špatného, protože jde o přirozenou reakci chudáčka koníčka. A že na druhém konci vodítka vlaje služka, mě opravdu nedojímá.

     Prostě když si ona neumí akci pořádně naplánovat, tak ať to nedělá. Nemůžeme přece za to, že ona neunese čtyři kanystry najednou, to není náš problém.

     Váš chudáček koníček

24122011272
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: