pátek 27. ledna 2012

     Ona na nás toho doktora fakt poštvala!
     A přitom včera to vypadalo, že její vyhrožování upadne v zapomnění, přece jenom zas tak strašně nekašleme.

     Prostě od rána jeden šok za druhým. Předně seno, protože z balíku zůstala už fakt jen troška, a jako co si budeme namlouvat, žrát z bedny se nám skutečně nechtělo, protože i když je napěchovaná, tak obsah je přebraný minimálně třikrát a soukat do sebe něco takového by mělo být trestné.

     A co udělá její milost služka?

     Místo aby povolala posily a společnými silami shodili ze stohu nový balík, pro nás přiběhne, za běhu navlékne do ohlávek a že ihned MUSÍME s ní, jakože dolů. Vyloženě celí nakřivo, po ledu a zmrzlém tankodromu, a aby zábavy nebylo náhodou málo, podařilo se Amíkovi dotknout se nosem ohradníku, na slepé straně. Ale za to mohla služka, já to viděl! Protože jak se mordovala s vchodovým lankem a bránila mi, abych ji převálcoval, natlačila Amíka k plotu a už to bylo. Kdyby mě trubka nechala, aby přes ni přešel, nikdy by se to Amíkovi nestalo!

     Amík samozřejmě odskočil a hurá pryč, takže služka měla co dělat, aby ho přesvědčila se ke vchodu vrátit. A stihla to na vteřinu přesně, protože jakmile jsme zdolali o-držku-terén a dobruslili ke stáji, tak doktor dorazil. Ani jsem nedýchal, když ke mně vešel!

     Původně služka vyhlásila poplach kvůli mému kašli, ale jak už to bývá, naprosto zbytečně, protože mi samozřejmě nic není. Tedy nic nového, protože dušný jsem chronicky, a když mé vyšetření trvalo tak krátce, nechala služka prohlédnout i Amíka, kterému stále teče barevný sopel, i po přeléčení ATB. Vet jí vysvětlil, že je to přirozená obrana nepostižené části plic, ale že Amíkův stav je oproti minulé prohlídce o 80% lepší. Ale že jestli ji náš kašel irituje, že existují granulky na potlačení projevů kašle, za cca 1.800 Kč, načež služka prohlásila, že děkuje pěkně, ale že tlumidla v této cenové relaci opravdu ne.

     Trapnou poznámku, že by mi to musela drtit a sypat kornoutem do krku si opravdu odpustit mohla, stejně jako veterinář odpověď na služčinu otázku „A může normálně pracovat, když si občas zakašle?“ Co by mu sakra udělalo, kdyby odvětil „Ne! Raději s ním nepracujte!“?

     Ještěže je mráz, protože doktor práci nejen odsouhlasil, ale i doporučil, a moje jediné štěstí je, že jsem bos, protože jinak bych určitě musel vyklusat kopec ještě dneska. Takhle zaplatila nejen za mě, ale i za Amíka, a na doktorovu otázku, že by jí půlku měla dát Amíkova majitelka, se služka afektovaně zasmála a že prý na pohádkách už moc nefrčí.

     Pak nás šoupla na zahrádku, což bylo prima, protože nám otevřela úplně celou. Vrhli jsme se nadšeně na zeleň, protože takové ty plevely, které normálně nežereme, jsou mrazu odolné. A tu žrací bednu jsme rozbili fakt jenom trošku.

     Váš chudáček koníček

27012012357
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: