neděle 5. února 2012

     Nevím, odkud přišel poplach, že bude sněžit, ale každopádně se jednalo o poplach planý, protože nic takového se nestalo. Naštěstí!

     Ani tak ne proto, že jsem přes den bez deky (kdyby totiž začalo sněžit, vznikl by služce problém, protože by mě nejdřív musela usušit, před nočním zadekováním), jako spíš kvůli hrozbě práce. Dokážete si představit, co by nastalo, kdyby fakt nasněžilo? Teď, když je vidět až do půl šesté?

     Horor. Prostě horor, drama, psycho a thriller. Na jednu stranu se mohu uklidňovat, že drezurní sedlo mi teď opravdu nebude, ale v případě univerzálu hrozba ve vzduchu stále visí, takže nám nezbude než nepřestávat doufat. A někdo by mohl služce vysvětlit, že v tomhle opravdu krutém mrazu by jí byla ještě větší zima, než když nás chodí obsluhovat!

     Protože těch keců, na adresu mrazů, to je fakt ubíjející. Jako kdyby kolísání mezi minus dvanácti až okolo minus dvaceti znamenalo konec světa.

     Nový balík jsme fakt dostali. Služka s Ivou si daly časovou rezervu, a že když si během ní neškrtnou, zavolají si posilu (trenérku, toho času v pohotovostní pozici na telefonu). Bylo to velmi napínavé, protože balík se chtěl radši klopit na opačnou stranu, než se do něho opíraly služka s Ivou, ale pak se jim podařilo ho synchronizovaně rozhoupat a překulit, za mohutného skuhrání, úpění, sípání a nadávání. Faktem je, že nebýt služčina nápadu postavit minulou neděli balíky „na hlavu“, zřejmě by musely volat na pomoc nejen trenérku, ale možná i majitelku Amíka, ovšem nejdůležitější je, že se jim to povedlo.

     Akorát tedy co se nás silně dotklo, byla poloha balíku, protože místo nakulení směrem k nám zůstal v té ohrádce u stohu. Služka totiž vymyslela, že budeme dostávat seno na příděl, protože nepřichází v úvahu, abychom balík 140cm průměr měli ve dvou sežraný za týden, když mně před pěti lety vydržel 150cm průměr i měsíc (což je určitě lež). A že se dvakrát denně naplní žrací bedna a nezájem, protože na naše ohavné pupky se už nedá dívat.

     Protestujeme! To je týrání! To je omezování osobní a žrací svobody!

     Svolávám petici na potrestání služky!

     Váš chudáček koníček (který určitě brzy zemře hlady!)

02022012370
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: